Izgradnja Trga Stjepana Radića u Kalniku promijenila je vizuru općine, a radovi su iznosili 6.324.793,22 kuna. Danas je u Kalniku održano svečano otvorenje trga.
Koprivničko-križevački dožupan Ratimir Ljubić uputio je čestitke u ime Županije i župana Darka Korena te je čestitao načelniku na novom trgu u Kalniku. – Ovo je dokaz da Vlada RH i Županija kvalitetnim i dobrim programima brinu i o onim najmanjim mjestima i ruralnim područjima i da takva mjesta ne budu zaboravljena.
Županija planira urediti i igralište oko škole, ulaže i u školu. I najmanja mjesta u našoj županiji moraju jednako živjeti i imati jednake uvjete kao i ostali mještani u Županiji i Republici Hrvatskoj – poručio je Ljubić.
Općinski načelnik Mladen Kešer nije krio zadovoljstvo. – Kalnik je doživio trenutak da ima svoj centralni trg. Bio sam malo svojeglav s projektantima, ali moguće je da Kalnik ima svoj vrtić i da gradimo Dom za starije i nemoćne. uredili smo skor sve kulturne objekte. Otvaramo trg treći puta. Trebali smo ga otvoriti prošle godine, ali nismo zbog pandemije. Trebali smo ga otvoriti jučer, ali nam dragi Bog nije to dopustio i rekao je dat ću vam priliku da napravite to u subotu.
Ovo je Trg Stjepana Radića, jer je Stjepan Radić na mjestu iza mene održao skup kad je ljudima govorio na koji način se trebaju organizirati da bi uredili svoja mjesta i da ne bi bili kmetovi. sretan sam što su djeca izvela svoj ples i vjerujem da će oni sagraditi još noviji Kalnik u budućnosti – zaključio je Kešer.
Predsjednik Republike Zoran Milanović rekao je kako mu je drago što su se sjetili Stjepana Radića. -To je čovjek koji ni jednu maju nije zavio u crno, nikoga nije hapsio i nitko nije dobio metak, iako je umro od metka. Gradite škole i velike trgove, možda i izvan gabarita, ali bez velike ambicije nitko nije napravio korak naprijed – rekao je Milanović i dodao kako turizam ima veliku šansu.
-Ova planina je bila i simbol u Drugom svjetskom ratu. Ovaj narod je uvijek za delati, ali i za pobuniti se, uzeti stvari u svoje ruke i štititi svoj način života. Ideja i želja ima, a novaca ima. Borite se za svaki euro iz europskih fondova. Hvala Mladene na pozivu i nadam se da će uskoro završiti i cestu prema autocesti i da ćete dobiti doktoricu ili doktora – kazao je Milanović.
U glazbenom programu nastupila su djeca izvrtića Kalnički jaglac, Potkalnički plemenitaši i Kalnički slavuji. Himnu je izvela Ana Fortuna, a trg je večeras svečano otvorio predsjednik RH Zoran Milanović.


































































































foto: Profoto studio i prigorski.hr














