U Zadarskoj županiji 93-oje novozaraženih koronavirusom
Na području Zadarske županije su 93 nova slučaja zaraze koronavirusom, izvijestio je u srijedu Županijski stožer Civilne zaštite.
U posljednja 24 sata testirana su 634 uzorka, a pod aktivnim je nadzorom 1861 osoba. Većina novooboljelih kontakti su prethodno zaraženih, a uglavnom je riječ o obiteljskim i kontaktima s radnoga mjesta.
Među novozaraženima 46 ih je u Zadru, devetero u Posedarju, po petero u Bibinjama i Sv. Filipu i Jakovu, četvero u Pagu, troje u Pakoštanima, po dvije osobe potvrđene su u Kolanu, Ninu, Privlaci, Sukošanu, Škabrnji i Vrsima te po jedna osoba u Biogradu, Obrovcu, Polači, Ražancu, Stankovcima, Starigradu, Tkonu, Viru i Zemuniku Donjem.
U Općoj bolnici Zadar na svim covid odjelima hospitalizirano je 66 bolesnika, od kojih je 11 na respiratoru, a u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru na liječenju je 31 pacijent.
Policija nije evidentirala nijedno kršenje samoizolacije, naveli su iz županijskog Stožera.
U Splitsko-dalmatinskoj županiji 333 novozaraženih, troje umrlo
U posljednja 24 sata na području Splitsko-dalmatinske županije utvrđene su 333 osobe zaražene koronavirusom, a tri osobe su umrle, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
Od novooboljelih iz Splita je 120, Sinja i Vrgorca po 28, Makarske i Kaštela po 20, Omiša 17, Trogira 13, Solina osam, Podbablja i Podstrane po sedam, Dugog Rata i Imotskog po šest, Dicma, Baške Vode i Muća po pet, Dugopolja i Hrvaca po četiri, te Trilja, Zagvozda i Klisa po tri.
Po dvoje novooboljelih imaju Hvar, Gradac, Jelsa, Seget i Zmijavci, a po jednog Supetar, Vrlika, Bol, Brela, Marina, Nerežišća, Otok, Podgora, Primorski Dolac, Tučepi i Cista Provo.
Od ukupnog broja novooboljelih 198 osoba su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju.
U samoizolaciji je 1697 osoba, na bolničkom liječenju 183 osobe, a njih 22 je na respiratoru.
Prema izvješću KBC-a Split, umrle su tri osobe i to dvije žene (75) i (73), te muškarac (83) koji su uz brojne komorbiditete bili pozitivni na covid-19.
U Brodsko-posavskoj županiji 125 novozaraženih, u Požeško-slavonskoj 36
Brodsko-posavska županija u zadnja 24 sata broji 125 novih osoba zaraženih koronavirusom i jednu umrlu, dok je u Požeško-slavonskoj 36 novih slučajeva zaraze, priopćili su u srijedu županijski stožeri civilne zaštite.
U Brodsko-posavskoj županiji na bolničkom liječenju trenutno je 76 osoba pozitivnih na covid-19, a među njima 16 osoba pri liječenju treba potporu respiratora.
Mjerom samoizolacije obuhvaćeno je 945 osoba.
U Požeško-slavonskoj županiji trenutno je 379 osoba pozitivno na koronavirus, od kojih je 15 na bolničkom liječenju.
Mjera samoizolacije izrečena je za 489 osoba.
U Istri 11 novih slučajeva koronavirusa
Na području Istarske županije u posljednja 24 sata, nakon što je ispitano 710 uzoraka briseva, potvrđeno je 11 novih slučajeva zaraze koronavirusom, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
Od jučer oporavilo se sedam osoba, trenutno je u Istri 115 pozitivnih osoba, dok su u samoizolaciji 2263 osobe.
U pulskoj Općoj bolnici na liječenju su 73 osobe, od toga ih je šest u respiracijskom centru.
“Nakon višetjedne stagnacije u broju novozaraženih, brojke se iz dana u dan smanjuju. Pritisak koji je bio na bolnici pada, od 96 hospitaliziranih prije desetak dana, trenutno su tamo 73 pacijenta”, rekao je načelnik Stožera civilne zaštite Istarske županije Dino Kozlevac.
Dodao je kako se polovica osoba u samoizolaciji odnosi na učenike nižih razreda osnovnih škola i na predškolski odgoj, stoga je pozvao roditelje da ne šalju djecu u škole ako primijete simptome nalik prehladi.
U Šibensko-kninskoj županiji 122 novooboljelih, jedna osoba umrla
U protekla 24 sata na području Šibensko-kninske županije evidentirane su 122 osobe s koronavirusom, a umrla je ženska osoba koja se liječila u kninskoj bolnici, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
U županiji je trenutno 510 aktivnih slučajeva. U šibenskoj bolnici liječe se 74 osobe, od kojih je devet osoba spojeno na respirator, a jedna osoba na neinvazivnu ventilaciju. U kninskoj bolnici liječi se 21 osoba, ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u izolaciji.
Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije trenutno je 1667 osoba. U posljednja 24 sata uzorkovano je i testirano 307 uzoraka za testiranje.
U Karlovačkoj županiji 111 slučajeva koronavirusa, umro 53-godišnjak
U Karlovačkoj županiji u posljednja 24 sata koronavirus je potvrđen kod 111 osoba, a u bolnici u Karlovcu umro je muškarac star 53 godine, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
Na bolničkom liječenju je 139 pacijenata, od kojih je na respiratoru osam.
Iz Karlovca je 50 novooboljelih, Duga Resa i Ogulin imaju po 18 slučajeva, Josipdol šest, Slunj četiri, Barilović i Tounj po tri, a po slučaj ili dva imaju još Ozalj, Cetingrad, Draganić, Krnjak, Netretić, Plaški i Rakovica.
Zajedno s novooboljelima i njihovim kontaktima u samoizolaciji je 495 osoba.
Od početka pandemije u Karlovačkoj županiji je od covida oboljelo 13.326 ljudi, a 444 ih je umrlo.
PGŽ: 283 novozaraženih, osam umrlih
Na području Primorsko-goranske županije novozažene su 283 osobe, 136 je ozdravilo, a u KBC-u Rijeka umrlo je osam njih s covidom-19, izvijestio je županijski Stožer civilne zaštite u srijedu.
Prošlog dana testirano je 1376 uzoraka, a od njih je pozitivno bilo 20,7 posto. U PGŽ je sad 2508 aktivnih slučajeva bolesti.
U Kliničkom bolničkom centru Rijeka se od covida se liječi 197 pacijenata, od kojih na respiratoru devet. U sekundarnom covid centru PGŽ u opatijskoj Thalassotherapiji su 33 pacijenta.
U Osječko-baranjskoj županiji 100 novozaraženih, umrla jedna osoba
Zaraza koronavirusom potvrđena je kod novih 100 osoba, a jedna je umrla u Osječko-baranjskoj županiji u kojoj je u protekla 24 sata testirano 412 uzoraka, priopćio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
Nove 23 zaražene osobe su s područja Osijeka, deset ih je na području Našica, sedam na području Đakova, a po četiri su s područja Belog Manastira, Donjeg Miholjca i Valpova.
Po tri su iz Bilja, Bizovca, Čeminca, Čepina, Đurđenovca, Erduta, Kneževa, Satnice Đakovačke i Viškovaca te po dvije iz Antunovca, Belišća, Darde, Donje Motičine i Kneževih Vinograda.
Po jedna novozaražena osoba je s područja Drenja, Gorjana, Koške, Magadenovca, Podgorača, Punitovaca, Semeljaca, Šodolovaca, Trnave, Viljeva i Vuke.
Na bolničkom liječenju je 131 osoba, njih 106 liječi se u osječkom KBC-u, od kojih je 35 na respiratoru. a u Općoj županijskoj bolnici Našice hospitalizirano je 25 covid pacijenata.
Od posljedica zaraze koronavirusom umrla je osoba u dobi od 69 godina.
Na području županije u samoizolaciji je 1465 osoba.
U Dubrovačko-neretvanskoj županiji 47 novozaraženih, jedna osoba umrla
U Dubrovačko-neretvanskoj županiji zabilježeno je 47 novih slučajeva zaraze koronavirusom, jedna je osoba preminula, a oporavilo se njih 94, izvijestio je u srijedu županijski stožer civilne zaštite.
Umrla je žena iz Župe dubrovačke rođena 1956. godine.
Zaraženo je 15 osoba iz Dubrovnika, sedam iz Metkovića, po pet iz Ploča i Vele Luke, četiri iz Slivnog, po dvije iz Konavala, Opuzena i Orebića, po jedna s Mljeta i iz Blata te tri koje nemaju prebivalište u županiji.
U posljednja 24 sata obrađena su 393 uzorka, a od početka pandemije analizirano je 64.209.
U dubrovačkoj bolnici hospitalizirane su 53 osobe, od kojih su četiri na intenzivnu skrb i na invazivnoj ventilaciji.
U samoizolaciji je 725 osoba.
Novih 26 zaraženih osoba u Ličko senjskoj županiji
Zaraza koronavirusom potvrđena je kod novih 26 osoba u Ličko-senjskoj županiji u kojoj je u protekla 24 sata testirano 117 uzoraka, priopćio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.
Iz Gospića je 11 novooboljelih osoba, iz Novalje i Korenice po pet, tri slučaja ima Senj i dva Lovinac. Zajedno s njima u županiji su 134 aktivna slučaja zaraze.
Na liječenju na Covid odjelu Opće bolnice u Gospiću je 29 pacijenata zaraženih covidom-19.
U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih, a u samoizolaciji je 308 osoba.
Od početka pandemije ukupno je u Ličko senjskoj županiji zaraženo 4306 osoba, od kojih je 140 umrlo, a 4032 su izliječene.
U Sisačko-moslavačkoj županiji 40 novozaraženih
Na području Sisačko-moslavačke županije u protekla je 24 sata zabilježeno 40 novozaraženih koronavirusom, izvijestio je u srijedu županijski Stožer CZ.
Kako stoji u dnevnom izvješću Županijskog stožera civilne zaštite, 26 novozaraženih je iz područja Siska, po tri su osobe iz Lekenika, Martinske Vesi i Sunje, po dvije iz Hrvatske Kostajnice i Popovače, te jedna osoba iz Novske.
Stožer je, kao i obično, uputio poziv građanima da se pridržavaju svih epidemioloških mjera Nacionalnog stožera, jer se jedino na taj način može spriječiti širenje pandemije.
(Hina)





