U najzanimljivijem susretu subotnjeg programa 27. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Cibona je kao gost u Zadru svladala Sonik Puntamiku sa 89-63 (17-14, 18-14, 24-15, 30-20).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Cibona je u nastavku vrlo brzo stekla dvoznamenkastu prednost te na kraju ostvarila visoku pobjedu.

Cibonu su do pobjede vodili Ivan Novačić sa 16 i Darko Planinić sa 15 koševa, dok je Sandro Rašić ubacio 13 poena za Puntamiku.

Cibona je ovom pobjedom stigla do omjera pobjeda i poraza 22-5, dok je Sonik Puntamika peta sa 15-11.

Zadar je kao gost uvjerljivo svladao Zabok sa 93-61 (28-9, 18-13, 18-12, 29-27). Kodi Justice postigao je 12 koševa za Zadar, dok je Eyassu Worku ubacio 16 za Zabok.

Zadar je i dalje na vrhu sa 22-4, dok je Zabok sedmi sa 11-16.

Vrlo je zanimljivo bilo u Osijeku gdje je domaći sastav VROS svladao Alkar sa 83-82 (20-19, 21-24, 19-23, 23-16). Pobjednički koš postigao je Pavao Paić pet sekundi prije kraja, dok je potom Šime Lovre Lisica blokirao pokušaj Ivana Kučana za Alkar. Paić je sa 24 pogotka bio najefikasniji kod VROS-a, dok je Naba Terek Echols ubacio 22 za Alkar.

Oba sastava su sada na omjeru 8-19 te dijele deveto mjesto.

Još u petak je Šibenka svladala Furnir sa 96-92, Gorica i Hermes Analitica će igrati u utorak, dok je dvoboj Adria Oil Škrljevo – Split odgođen zbog epidemije koronavirusa u sastavu Splita.

Adria Oil Škrljevo – Split
Na vrhu je Zadar sa 22-4, Cibona je druga sa 22-5, treći Split ima 21-5, a četvrta Gorica 19-6.