Hrvatska reprezentativka u streličarstvu Amanda Mlinarić pobjednica je natjecanja za europski “grand prix” održanog u Poreču u disciplini složeni luk.

Mlinarić je u finalu nadvisila Luksemburžanku Mariju Školnu sa 143-136.

Domagoj Buden je u muškoj konkurenciji zauzeo peto mjesto u istoj disciplini, on je u četvrtfinalu izgubio od prvog streličara svijeta Nizozemca Mikea Schloessera sa 146-147, a Schloesser je kasnije osvojio prvo mjesto i u Poreču, u finalu je sa 145-143 bio bolji od Slovaka Jozefa Bosanskog.

Lara Drobnjak i Matija Mihalić natjecanje su okončali na devetim mjestima u svojim kategorijama.

U Poreču se ukupno natjecalo 182 streličara iz 24 države, a najviše njih u olimpijskom luku u kojemu su pobijedili Francuskinja Lisa Barbelin u ženskoj, odnosno Rus Beligto Cigujev u muškoj konkurenciji.