Poznati koprivnički učitelj Radovan Knežević (60) oslobođen je optužbe za kazneno djelo protiv spolne slobode – spolne zloupotrebe djeteta mlađeg od 15 godina, piše klikaj.hr.

Optužnicom se 60-godišnjaka iz prigradskog naselja Bakovčice teretilo da je počinio to kazneno djelo 10. lipnja 2020. u Koprivnici na štetu 10-godišnjakinje.

Optužno vijeće Općinskog suda u Koprivnici nepravomoćno je odlučilo kako se obustavlja kazneni postupak protiv njega zato što “inkriminiranim radnjama nisu ostvarena obilježja inkriminiranog kaznenog djela jer te radnje ne predstavljaju bludnu radnju u smislu Kaznenog zakona i ustanovljene sudske prakse”.

Nezadovoljna stranka ima pravo žalbe na ovo rješenje, a o žalbi odlučuje Županijski sud u Varaždinu.

Podsjetimo, Knežević je uhićen u četvrtak, 16. srpnja 2020. Dakle, 36 dana nakon spornog događaja u školi, odnosno 32 dana otkako je policija zaprimila prijavu protiv njega. U istražnom zatvoru proveo je 28 dana, a nakon što je pušten na slobodu oglasio se na svojem Facebook profilu. Bilo je to 28. kolovoza 2020, navodi klikaj.hr

U svom podužem statusu naglasio je da je priveden zbog događaja koji se nikada nije dogodio.

Isti možete pročitati OVDJE.

Radovan Knežević ne želi komentirati nepravomoćno odbacivanje optužnice, ali od njemu bliskih osoba doznali smo da nije bio previše iznenađen rješenjem Općinskog suda u Koprivnici, već je takav rasplet i očekivao.

– Tresla se brda, rodio se miš. Nekome je očito jako smetao. Priznao mi je da još uvijek ne vjeruje što mu se dogodilo. To je bio takav šok i stres za njega i njegovu obitelj da je mislio da će mu srce puknuti. On i dalje misli da je to san. No, uspio je sve to nekako izdržati jer je imao podršku obitelji 1000 posto, kao i velike većine prijatelja. Nikada nikome nije želio zlo, nikoga nije ružno pogledao, pomagao je uvijek ljudima i onda mu se to dogodi. Svjestan je da postupak još nije dovršen, ali rekao je da će se boriti za pravdu do kraja, do zadnjeg atoma snage – izjavio je za Klikaj.hr Kneževićev kućni prijatelj.

Novinari su pokušali doznati kome bi Knežević to smetao da dođe do ovakvih strašnih optužbi, a da nisu osnovane.

– U pozadini svega je sasvim sigurno bila i politika. Poznato je da je Knežević bio koordinator nezavisne opcije koja je planirala ići na lokalne izbore s jakom listom – dodao je šturo Kneževićev kućni prijatelj.