U Splitsko-dalmatinskoj županiji 396 novozaraženih, troje umrlo

U Splitsko-dalmatinskoj županiji u posljednja 24 sata evidentiran je rekordan broj od 396 zaraženih, dok su tri pacijenta umrla u bolnici, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.

Prema izvješću Nastavnog zavoda za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, od ukupno 1044 obrađena testa danas je 396 novooboljelih osoba pozitivno na koronavirus.

Iz Splita je njih 108, Sinja 97, Imotskog 22, Kaštela i Omiša po16, Makarske 15, Solina i Hrvaca po 11, Prološca devet, Trilja i Vrgorca po osam, Dugog Rata i Otoka po sedam, Dicma, Muća i Zmijavaca po šest, Podstrane i Šestanovca po pet, te Runovića, Podbablja i Klisa po četiri.

Troje novooboljelih je iz Vrlike, po dvoje iz Trogira, Podgore i Marine, te po jedan iz Starog Grada, Supetra, Bola, Baške Vode, Jelse, Lovreća, Okruga, Postira, Primorskog Doca,  Šolte, Tučepa i Ciste Provo.

Od ukupnog broja novooboljelih 176 osoba su kontakti prethodno oboljelih dok se ostali epidemiološki obrađuju.

Ukupno se 2235 osoba nalazi u samoizolaciji, na bolničkom liječenju je 91 covid pozitivna osoba, a njih se osam nalazi na respiratoru.

Prema izvješću KBC-a Split, u protekla 24 sata umrle su tri osobe, od čega jedna žena stara 91 godinu i dva muškarca stara 71 i 76 godina. Sve su uz brojne komorbiditete bile pozitivne i na covid infekciju, navodi se u priopćenju.


U Karlovačkoj županiji jedna osoba umrla i 58 novozaraženih

U Karlovačkoj županiji je 58 novozaraženih osoba, od kojih 19 korisnika i troje zaposlenika jednog obiteljskog doma za starije i nemoćne, a umrla je 85-godišnja žena koja je prije oboljela od covida-19, što je 24. smrtni slučaj od te bolesti u toj županiji.

Dosad je oboljelo 1398 ljudi, a trenutačno ih je u samoizolaciji 528.

Na liječenju u karlovačkoj Općoj bolnici je 46 oboljelih, jedan je na respiratoru, pet je novoprimljenih, a osam ih je otpušteno.

U samoizolaciji je 46 zdravstvenih djelatnika i 13 nezdravstvenih djelatnika te bolnice.

Na covid odjelu ogulinske bolnice je 16 pozitivnih pacijenata, a u samoizolaciji je osam djelatnika te bolnice.

Inspekcija Stožera civilne zaštite u Karlovcu nije utvrdila kršenje epidemioloških mjera.

U srednjim školama pozitivno je 20 učenika i osam djelatnika, a u osnovnim školama 14 učenika i 27 djelatnika.

U samoizolaciji su 582 učenika iz 15 razrednih odjela svih škola u Karlovačkoj županiji.


U Osječko-baranjskoj županiji 122 novooboljelih

U zadnja 24 sata u Kliničkom bolničkom centru Osijek i Zavodu za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije testirana su 394 uzorka od kojih su 122 bila pozitivna na koronavirus, izvijestio je u srijedu županijski Stožer Civilne zaštite.

Od 122 novopozitivne osobe najviše ih je iz Osijeka i njegovih prigradskih naselja, ukupno 49. Po 11 ima prebivalište na područjima gradova Valpovo i Đakovo, a devet na području Donjeg Miholjca.

U Belišću je sedam novooboljelih, u Belom Manastiru pet, a u Našicama dvoje. Na području općine Čepin zabilježeno je osam pozitivnih na koronavirus, u općini Antunovac četiri, općini Bizovac tri, te po dvije na području Levanjske Varoši, Viškovaca i Petrijevaca.

Jednu novopozitivnu osobu imaju Bilje, Erdut, Kneževi Vinogradi, Đakovačka Satnica, Semeljci, Draž i Vladislavci.

Na području županije hospitalizirano je 135 osoba oboljelih od covida-19. Njih 19 je u našičkoj bolnici, a 116 u KBC-u, od kojih je 25 osoba na respiratoru.

Preminula je jedna muška osoba iz Selaca Đakovačkih, 1951. godište, koja je osim covida-19 imala i druge komorbiditete.

Pod mjerom samoizolacije na području županije je 4606 osoba.

Policija je provela 33 samoinicijativne provjere osoba u samoizolaciji i utvrdila jedno kršenje mjere u Donjem Miholjcu. Inspektori Civilne zaštite obavili su 34 nadzora, najviše nad ugostiteljskim objektima i prodavaonicama te utvrdili nepravilnosti na tri mjesta, priopćio je Stožer.


U Zadarskoj županiji 46 novozaraženih koronavirusom

Na području Zadarske županije potvrđeno je 46 novozaraženih koronavirusom u posljednja 24 sata, a izliječene su još 22 osobe, izvijestio je u srijedu Županijski stožer Civilne zaštite.

U Domu za starije i nemoćne osobe  „Ivan Pavao II.“ u Biljanima Donjim još je deset štićenika i šestero djelatnika pozitivno na koronavirus, jedna štićenica ima blage simptome i ona je upućena u bolnicu,  dok su ostali asimptomatski. Tijekom jučerašnjeg dana testirani su svi djelatnici i štićenici i još se čekaju nalaz za nekoliko osoba. Oboljeli asimptomatski štićenici smješteni su u izolaciju u zasebne sobe, a ako im se razviju simptomi, bit će hospitalizirani.

Među 46 novozaraženih u županiji 16 ih je iz Zadra, 15 iz Benkovca, po dvoje iz Biograda i Pakoštana te po jedna osoba iz Nina, Paga, Novigrada, Poličnika, Posedarja, Starigrada, Sukošana, Škabrnje, Vrsi i otoka Vira.

U protekla 24 sata testirana su 294 uzoraka, aktivni nadzor provodi se nad 850 stanovnika, a istekao je za 9522 osobe.

U Općoj bolnici Zadar hospitalizirane su 23 osobe, od kojih je petero na respiratoru, a na Covid odjelu u Specijalnoj bolnici za ortopediju Biograd na Moru na liječenju je desetero bolesnika s lakšim simptomima.

Policija nije evidentirala nijedno kršenje samoizolacije.

U Zadarskoj županiji trenutačno je aktivan 431 slučaj, naveli su iz županijskog Stožera Civilne zaštite.


U Primorsko-goranskoj županiji 131 novozaraženi

U Primorsko-goranskoj županiji u posljednja 24 sata utvrđena je zaraza koronavirusom kod 161 osobe, a jedna je osoba, korisnik doma za starije osobe, umrla u riječkoj bolnici, izvijestili su u srijedu iz županijskog Stožera civilne zaštite.

Ozdravila je 51 osoba, pa je sada u županiji aktivno 1279 slučajeva covida-19.

Testirano je 957 osoba, a udjel starijih osoba u ukupnom broju zaraženih je 12 posto, što ukazuje da nije nastavljeno povećanje broja zaraženih među starijom populacijom.

U trima domovima za starije pozitivno na koronavirus je 38 korisnika, koji su smješteni u izolacijske jedinice domova ili u riječkoj bolnici.

Iz Kliničkog bolničkog centra Rijeka navode da su na liječenju u toj bolnici 53 bolesnika.

Na Klinici za infektivne bolesti liječe se 22 bolesnika, a na drugom odjelu infektivne klinike smještenom u prostorima Klinike za otorinolaringologiju je 17 pacijenata, svi sa srednje teškom kliničkom slikom bolesti.

U respiracijskom centru je 14 bolesnika, od kojih je pet na respiratoru.


U Vukovarsko-srijemskoj županiji 56 novooboljelih, troje umrlih

U Vukovarsko-srijemskoj županiji u posljednja 24 sata je 56 novopozitivnih na Covid-19, a tri su osobe umrle, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.

Među novoboljelima 15 osoba je iz Vinkovaca, četiri iz Cerne, po tri iz Županje, Vukovara i Ivankova, po dvije iz Vođinaca, Jarmine, Bapske, Starih Mikanovaca i Ostrova, te po jedna iz Andrijaševaca, Antina, Babine Grede, Bokšića, Borova, Drenovaca, Gradišta, Gunje, Ilače, Iloka, Lipovca, Nuštra, Orolika, Privlake, Starih Jankovaca, Štitara, Tordinaca i Trpinje.

U protekla 24 sata testirane su 293 osobe, te je testiranih do sada na području županije 18051 osba.

U samoizolaciji je 961 osoba, a hospitaliziranih 44 osobe.

Iz sustava zdravstva pozitivna su 42 radnika među kojima je 12 liječnika, dok se u samoizolaciji nalazi 60 radnika, među kojima je 18 liječnika.

Iz sustava obrazovanja pozitivno je 14 nastavnika i 13 učenika, a u samoizolaciji je 15 nastavnika i 244 učenika.

Od početka epidemije u županiji je oboljelo ukupno  2228 osoba, od kojih je 1737 izliječeno, a 32 osobe su umrle.


U Šibensko-kninskoj županiji 23 novooboljele osobe

U protekla 24 sata na području Šibensko-kninske županije 23 osobe su oboljele od Covid infekcije, a uglavnom je riječ o kontaktima ranije oboljelih, izvijestio je u srijedu županijski stožer civilne zaštite.

Među novozaraženima devet ih je iz Šibenika, sedam iz Drniša, pet iz Knina te po jedna osoba s područja Tribunja i Pirovca.

Sedamnaest osoba se liječi na Odjelu infektologije šibenske bolnice. Ostali imaju blaže kliničke simptome i nalaze se u samoizolaciji.

U posljednja 24 sata uzeta su 93 uzorka za testiranje na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije su 422 osobe.

Trenutno su u Šibensko-kninskoj županiji  223 aktivna slučaja oboljenja od COVID-19 infekcije.

Iz županijskog Stožera CZ pozivaju građane da se nastave pridržavati svih epidemioloških mjera.


U Dubrovačko-neretvanskoj županiji 46 novozaraženih

U Dubrovačko-neretvanskoj županiji zabilježeno je 46 novozaraženih koronavirusom, a 39 osoba je izliječeno, izvijestio je u srijedu županijski Stožer civilne zaštite.

Zaražene su 23 osobe iz Dubrovnika, devet iz Župe dubrovačke, šest iz Blata, tri iz Konavala, dvije iz Metkovića, po jednoj iz Ploča i Vela Luke te jedna osoba koja nema prebivalište u županiji.

Među 46 novopozitivnih na Covid infekciju kod njih 27 je utvrđena epidemiološka veza.

Od 39 izliječenih osoba njih 15 je iz Dubrovnika, po šest iz Župe dubrovačke i Metkovića, tri iz Stona, po dvije iz Opuzena, Ploča i Konavala te po jedna osoba iz Blata, Vela Luke i s Mljeta.

U dubrovačkoj bolnici od koronavirusa liječi se četrdeset osoba. Sedam bolesnika zahtijeva intenzivnu skrb, od čega su četiri bolesnika na respiratoru (neinvazivna ventilacija), dok su tri na invanzivnoj ventilaciji.

U samoizolaciji su 1082 osoba, a u posljednja 24 sata zabilježeno je jedno kršenje te mjere.

Županijski stožer civilne zaštite i dalje apelira na građane da se pridržavaju svih epidemioloških mjera Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH.


U Gospiću dvije umrle i 18 novooboljelih osoba od Covida-19

U Ličko-senjskoj županiji je u protekla 24 sata 18 novooboljelih od Covid infekcije, a dvije su osobe umrle u bolnici u Gospići, izvijestio je u srijedu županijski Stožer Civilne zaštite.

Dvoje umrlih su korisnici gospićkog Doma za starije i nemoćne u dobi od 83 i 92 godine, koji su uz dijagnozu Covida-19 imali i niz kroničnih bolesti, dodaju iz Stožer CZ.

Među 18 novozaraženih koronavirusom u županiji osam je iz Senja, četiri iz Gospića, tri iz Otočca, dvije su osobe iz Brinja te jedna iz Novalje.

U tijeku je epidemiološka obrada kontakata oboljelih osoba.

U Ličko-senjskoj županiji trenutno je 174 aktivnih slučajeva Covida-19. Najviše ih je u gospićkom Domu za starije i nemoćne, njih 79. U Gospiću je još inficirana 41 osoba, u Otočcu ih je 20, u Senju 15,  Novalji osam, a još ima pojedinačnih slučajeva u Perušiću, Brinju, Karlobagu i Korenici.

U posljednja 24 sata provedeno je testiranje nad 56 osoba. Pod mjerom samoizolacije su trenutno 262 osobe i policija u redovitom nadzoru nije utvrdila nepoštivanje te protuepidemijske mjere. Od početka pandemije u županiji je ukupno oboljelo 597 osoba, 398 je izliječenih, a 25 osoba je umrlo.


U Istarskoj županiji 53 novozaraženih, umrla jedna osoba

U protekla 24 sata u Istarskoj županiji zabilježen je rekordan dnevni broj od 53 novozaraženih koronavirusom, a jedna je osoba umrla, izvijestio je u srijedu istarski Stožer civilne zaštite.

Novozaraženi su uglavnom kontakti ranije oboljelih od Covid infekcije.

U pulskoj Općoj bolnici  umrla je  57-godišnja žena pozitvina na Covid-19, sa značajnim kroničnim bolestima.

“Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 555 uzoraka briseva na COVID-19 te je potvrđeno 53 novozaraženih osoba s područja županije. Za  40 osoba radi se o dolasku iz mjera samoizolacije ili bliskom kontaktu već poznate pozitivne osobe. Kod pet osoba epidemiološki se radi o uvezenim slučajevima i to po dva slučaja iz Rijeke i Kosova te jedan slučaj iz Albanije”, naveo je načelnik županijskog Stožera civilne zaštite Dino Kozlevac .

Dodao je da se u epidemiološkoj obradi nalazi osam osoba.

U međuvremenu izliječeno je 36 osoba. Trenutno je u Istarskoj županiji  317 aktivnih COVID-19 pozitivnih osoba, a pod mjerama samoizolacije nalazi se 387 osoba.

“Neovisno o povećanju broja novozaraženih, u Istarskoj županiji situacija nije ni blizu problematična kao u nekim drugim županijama i u našem okruženju. Broj novozaraženih je malo veći zadnjih dana nego što smo bili navikli, ali su ti brojevi posljedica nekontroliranog ulaska virusa u našu županiju. Situacija nije alarmantna i držimo je pod kontrolom a građane pozivam da budu disciplinirani i odgovorni kao i do sada”, poručio je načelnik Kozlevac.

Ističe kako je to jedini način na koji s građani mogu učinkovito boriti protiv koronavirusa.


U Sisačko-moslavačkoj županiji 29 novozaraženih

Na području Sisačko-moslavačke županije u protekla 24 sata zabilježeno je 29  novozaraženih koronavirusom, izvijestio je u srijedu Županijski stožer Civilne zaštite.

Prema dnevnom izvješću Županijskog stožera Civilne zaštite, dvanaest novozaraženih je iz Siska, osam iz Popovače, po troje iz Kutine i Petrinje, dvoje iz Velike Ludine, a jedna osoba je s područja općine Lekenik.

Iz Stožera su apelirali na stanovnike da dosljedno poštuju epidemiološke mjere i preporuke.

(Hina)