Povodom obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja u Vrbovcu je držana komemorativna svečanost.
Svečanost je održana ispred spomenika Hrvatska kocka, rad akademskog kipara Tomislava Ostoje. Tom prigodom vijence su položili i zapalili svijeće predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata i predstavnici grada na čelu s Denisom Kraljem, gradonačenikom grada Vrbovca.
-Rat je u Hrvatskoj završen prije 25. godina veličanstvenom pobjedom Hrvatske vojske. Hvala svim braniteljima što su nam omogućili da živimo u slobodi. Na nama je da se i danas borimo kako bi se svaki državljanin Republike Hrvatske osjećao sigurnim, zaštićenim i slobodnim – poručio je Kralj.
Podsjetimo da se u Hrvatskoj 5. kolovoza obilježava Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja. Toga dana Hrvatska se prisjeća 5. kolovoza 1995. kada je bila vojno-redarstvena akcija “Oluja”.
U “Oluji” je Hrvatska vojska i policija nakon 84 sata, oslobodila jedanaest tisuća četvornih kilometara okupiranog područja.
Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja je državni blagdan i neradni dan.
Dragan Vicković/prigorski.hr







