Iako je kriza uzrokovana koronavirusom zaustavila mnoga događanja u Bjelovaru, kao i u čitavoj Hrvatskoj i svijetu, Grad Bjelovar radi i dalje na velikim projektima koji su od iznimne važnosti za građane.

Među jednim od tih projekata je i izgradnja nove zgrade Dječjega vrtića Bjelovar u naselju Gudovac.

Podsjetimo, riječ je o projektu za koji je odobreno sufinanciranje iz Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj, a koji je Grad prijavio na natječaj Agencije za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju.

Na taj je način za izgradnju i opremanje novoga vrtića dodijeljeno 6.308.804,31 kn kuna, a čitav projekt stajat će 8.346.469,98 kn.

Radovi idu prema planu te se pretpostavlja da bi sve moglo biti gotovo i prije rokova.

U dobro stanje na gradilištu uvjerio se i Dario Hrebak gradonačelnik Bjelovara koji je obišao gradilište u pratnji suradnika te predstavnika izvođača radova, nadzora, ali i Anne Lauš, ravnateljice Dječjeg vrtića Bjelovar.

U zgradi budućega vrtića svoje mjesto naći će oko 60 mališana u dvije vrtićke i jednoj jasličkoj skupini te 10 novih djelatnika.