Primarijus Capak, šef Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo osvrnuo se na zaraženu osobu koronavirusom u Domu za starije i nemoćne osobe u Koprivnici, o čemu smo pisali OVDJE.
– Izvršene su epidemiološke mjere, utvrđeni su kontakti i situacija je stavljena pod kontrolu – kratko je opisao slučaj odgovarajući na novinarsko pitanje tijekom konferencije za medije Nacionalnog kriznog stožera.
Komentirajući pitanje novinarke je li moguće da je oboljela dobivala antibiotike nekoliko dana prije nego su je testirali, kazao je kako nije upućen u sâm slučaj, ali da je mogući takav scenarij. Naime, pacijentica je još u petak imala temperaturu, a liječnica joj je odredila terapiju do ponedjeljka, kada je bila u bolnici nakon čega je u utorak hospitalizirana, te je u četvrtak ujutro javljeno ministrici Bedeković da je pozitivna na Covid-19 infekciju.
Ministar zdravstva Vili Beroš naglasio je kako se u ovom slučaju sve odvijalo iznimno brzo, jer kako je kazao čim je saznao za slušaj od ministrice Bedeković, proslijedio je informaciju Krešimiru Capaku koji je dalje reagirao.
– Ovakvih će situacija u narednom razdoblju biti sve više – objasnio je.





