HRVATSKA-SRBIJA 24:21 (8:10)
Hrvatska je osigurala drugi dio natjecanja na Europskom prvenstvu, Srbija nije, ali utakmice između naših i njihovih su uvijek više od igre.
Kauboji su odlično započeli utakmicu, vodili 5:2, Šego je “zatvorio vrata”, ali su Srbi uspjeli prvo poluvrijeme riješiti u svoju korist, 8:10. Sva sreća što je naš čuvar mreže bio iznimno raspoložen, obranio je osam udaraca, a od toga jedan sedmerac.
U napadu smo bili loši, rekli bismo “pročitani” i u tom “grmu leži zec”skromne učinkovitosti. Stepančić je u prvom dijelu zabio 3, Horvat 1 iz sedmerca, Mandić 1, Karačić 1, Musa 1 i Duvnjak 1 pogodak. Isključenja, Hrvatska 4, Srbija 4 minute.
Graz u hrvatskim bojama, u hrvatskim kockicama. Navijanje snažnije nego da igramo doma. Brani Šego, ali brani i srpski vratar Cupara. Malo golova. Hrvatski navijači sjajni. Srbija u 42. minuti vodi 14:12. Duvnjak izjednačuje 14:14. Šego fenomenalan, 14 obrana.
Kapetan Duvnjak „krade“ loptu i dovodi Hrvatsku u vodstvo, 15:14 u 45. minuti. Naša obrana, Mandić u protunapadu 16:14. Mandić. „Lomi“ se utakmica. U 47. 17:14. Horvat. 5:0 serija Kauboja. U 50. Karačić zabija za 19:15 pod prekršajem i iznudio je i isključenje srpskog repezentativca.

Slavko Midzor/PIXSELL
Dvorana pjeva. Hrvatska pjeva. Karačićev novi pogodak za 20:15, kada je Srbija igrala bez vratara. 51. minuta + 6. Duvnjak, 21:15. Srbije nema nigdje, Hrvatska svuda u drugom poluvremenu, malo smo sami sebi „zakuhali“ u završnici, ali to je isto uobičajena „pojava“ koju, nadamo se, nećemo često viđati u nastavku natjecanja, jer bi nas mogla skupa koštati.
Strijelci: Stepančić 5, Mandić 3, Karačić 3, Duvnjak 5, Horvat 3 (2), Šipić 1, Cindrić 3, Musa 1 pogodak. Isključenja. Mi 10, oni 8 minuta. Pobjednici Mi, poraženi oni.
Šego i Duvnjak junaci pobjede nad Srbijom.
Hrvatska i Bjelorusija idu dalje iz skupine A. U četvrtak, 16. veljače, selidba u Beč. Sljedeći suparnik, najvjerojatnije, domaćin Austrija.




