RADNIK-VIRKA 67:70 (20:14, 24:21, 13:19, 10:16)

Momčad Virke iz Virovitice pobijedila je danas u križevačkom sportskom domu domaći Radnik u prvenstvu 2. lige sjever. Naposljetku, 67:70, a Radnikovcima je, slično kao u nedavnoj utakmici s Bjelovarom, presudila treća dionica utakmice. Na početku te četvrtine imali su 12 koševa prednosti 47:35, a prosuli su gotovo cijelo vodstvo do završnih deset minuta čiste igre.

Tek je, naime, u posljednjoj sekundi te četvrtine tricu iz nemoguće situacije ubacio vrijedni i daroviti Kurpez za ulazak u posljednju četvrtinu s prednošću, 57:54. No, unatoč tomu osjetio se veliki pad u igri, puno promašenih šutova, a jednoj od okosnica momčadi, centru Tomislavu Masliću malo je toga večeras polazilo od ruke. U igri s puno grešaka na obje strane, manje su griješili gosti i u tomu je sva mudrost današnjih pobjednika i poraženih.

Radnik je na polvuremenu imao devet koševa viška, a kola su im se opasno nagnula 7 minuta i 40 sekundi prije svršetka utakmice kada su gosti poveli 57:61. Poneki bljesak nije bio dostatan. Bojan Hrandek je, doduše, vratio Radnikovce u vodstvo svojim prodorima, 67:63, ali je 3 minute i 11 sekundi prije kraja morao izvan igre zbog pete osobne greške.

Od tada, Radnik nije postigao niti jedan, a Virka sedam koševa. Minutu i 12 sekudni do kraja bilo je neodlučeno 67:67, mirisalo je i na produžetak, ali se nije dogodio. Virovitičani su nešto još ubacili kroz križevački obruč, Tomislav Matoić pokušao je tricom dovesti do produžetka, ali nije pogodio. Za Radnik su nastupili i postigli koševe: T. Matoić 18 (2 x 3), Nervo 8 (2 x 3), Orak, Šašek, Kurpez 20 (3 x 3), Prstec, Hrandek 12, M. Matoić, Maslić 9, Kirin. Trener je Ante Tomas.