U Fužinama je održano IV. kolo Kupa Hrvatske u daljinskom plivanju perajama na 1000 i 3000 metara koje je ujedno bilo i finale kupa za natjecatelje do 1000 metara. Među 8 prijavljenih klubova i 58 natjecatelja, koprivnička RK Šoderica je sudjelovala s 8 natjecatelja (Paula Radotović, Alanna Štefanec, Tin Treščec, Marin Sabol, Leo Bradić, Jakov Buhinjak, Tristan Horvat i Mihael Šestak).

Bez obzira na hladnoću i kišu koja nije štedila natjecatelje, Šoderica je još jednom dokazala da je najbolja i odnijela čak 6 naslova prvaka u daljinskom plivanju perajama do 1.000 m.

Naslov prvaka Hrvatske osvojila je RK Šoderica u ukupnom poretku, muška ekipa, ženska ekipa, a pojedinačno Tin Treščec se okitio naslovom prvaka u ukupnom poretku te u kategoriji Mlađi kadeti, a Alanna Štefanec osvojila je naslov prvaka u ukupnom poretku.

Kako je ostatak ekipe također ostvario iznimne rezultate krenimo redom.

U disciplini na 3.000 m Mihael Šestak je po četvrti put zaredom osvojio zlato u kategoriji Juniori i time dokazao da ozbiljno prijeti seniorima u koje ulazi iduće godine. Bez obzira što je junior, također se izborio se za 3. mjesto u ukupnom poretku.