Popis lažnih diploma u sustavu Ministarstva obrazovanja iz dana u dan je sve duži. Provjera se nastavlja, a zbog rigoroznih mjera dio učitelja i profesora počeo je samostalno napuštati škole, pišu Vijesti.hr.
U prva dva mjeseca prošle godine zabilježeno je 419 otkaza u obrazovnim institucijama, a ove 52% više, točnije njih 641.
Ministarstvo obrazovanja izvijestilo je kako su od jučer do danas pronađene još tri lažne diplome i dvije nevaljale svjedodžbe.
– Možemo potvrditi da su pronađene još tri lažne diplome i dvije lažne svjedodžbe, što nas dovodi do 19 krivotvorenih isprava u nešto više od četiri mjeseca koliko traje provjera u osnovnim i srednjim školama. Te slučajeve sada preuzimaju policija i DORH – rekla je u izjavi državna tajnica u Ministarstvu znanosti i obrazovanja, prof. dr. sc. Branka Ramljak.
Dodala je kako je važno je da se u javnosti čuje jasna antikorupcijska poruka kako će sve varalice pronaći i automatski ih udaljiti s radnog mjesta, ali i da se naglasi kako sustav odgoja i obrazovanja sigurno nije izolirani slučaj i kao takav ne treba jedini biti u fokusu javnosti.
– Upravo zato važno je da i ostali resori dobro provjere isprave u svojim sustavima – zaključila je.
prigorski.hr





