Nakon što je Dejan Jaić izašao iz HSS-a i prešao u stranku Milana Bandića, vijećnici vrbovečkog Gradskog vijeća iz stranaka HSS, SDP i Laburisti te nezavisni vijećnici Hrvoje Herček, Darko Dananić i Stjepan Tvorić uputili su zahtjev za razrješenje predsjednika Gradskog vijeća. To nam je potvrdio i predsjednik vrbovečkog predstavničkog tijela Dejan Jaić.
-Danas je izvanredna sjednica Gradskog vijeća Grada Vrbovca s jednom točkom dnevnog reda, a to je urbanistički plan uređenja. Demokratsko pravo je da se stvara nova većina u Gradskom vijeću, iako sam podržao gradonačelnika, baš on je sa SDP-om pokrenuo da se ide za mojim razrješenjem.
Kad bude točka dnevnog reda o tome će se glasati, ali to je procedura. Dobio sam informaciju i službeno na e-mail da u roku od 15 dana treba sazvati sjednicu i bit će po poslovniku Gradskog vijeća – rekao nam je Jaić.
-SDP i ja kao gradonačelnik podržavamo Hrvoja Herčeka za predsjednika Vijeća. U prošlosti smo imali nekih nesuglasica oko načina upravljanja gradom, no u ovo vrijeme nesigurnosti, kad se masovno mijenjaju stranački kaputi, mi smo definitivno na istoj strani. Moram reći da se ne radi o čvrstoj koaliciji već će svi partneri zadržati pravo zauzimanja različitih stavova o odlukama koje donosi Gradsko vijeće Grada Vrbovca. – poručio je prvi čovjek Vrbovca Denis Kralj.
prigorski.hr





