U subotu, 30. lipnja na Automatskoj streljani „Vrapčanski potok“ u Zagrebu, održano je Prvenstvo Hrvatske u gađanju serijskom malokalibarskom puškom za kadete i juniore u disciplinama 20 hitaca ležeći i trostav 3×20, a na kojoj su nastupili i juniori Streljačkog kuba “Križevci 1252”.

Pojedinačno

U disciplini trostav 3×20, ekipa juniora S.K. “Križevci 1252”, u sastavu Domagoj Krulić, Matija Jagušić i Matija Udvari, s 1432 kruga osvojila je 1. mjesto.

Matija Jagušić

Nakon osnovnog i finalnog gađanja, u finalu nastupa 8 najboljih iz osnovnog gađanja, pojedinačno kod juniora Domagoj Krulić je prvi sa 568,8 krugova  (osnovni 491 + 77,8 finalni), Matija Jagušić treći sa 568,0 krugova (osnovni 488 + 80,0 finalni), a Matija Udvari jedanaesti s 453 kruga.

Domagoj Krulić

U disciplini 20 hitaca ležeći Križevčani su nastupili sa kadetom Mihaelom Matekovićem koji je sa 156 krugova osvojio 18. mjesto. Njihov je trener Zvonko Jagušić.

Ekipa trostav

prigorski.hr