Središnja proslava Predragocjene Krvi Kristove u Ludbregu održana je u nedjelju na samu Svetu nedjelju. Središnja svečanost započela je procesijom hodočasnika od župne crkve do Zavjetne kapele gdje je misu predvodio biskup Željeznog Egidije Živković, uz sudjelovanje varaždinskog biskupa Josipa Mrzljaka i bjelovarsko-križevačkog biskupa Vjekoslava Huzjaka.
– Političari, kad ćete konačno skupiti hrabrosti i provesti lustraciju? Komunisti okrvavljenih ruku ne mogu voditi domovinu, odrecite se komunizma i komunističkih zločina, kao što je to davno učinila Europa – istaknuo je biskup Egidije Živković.
Poslijepodnevni program započet će klanjanjem Presvetom Sakramentu u Zavjetnoj kapeli koje će predvoditi bogoslovi. Molit će se, između ostalog, za duhovna zvanja u Crkvi u Hrvata te za očuvanje vjernosti i moralnosti u katoličkim obiteljima.
U 15 sati u svetištu će se moliti križni put, nakon čega slijedi blagoslov hodočasnika s Presvetim. U 17 sati je molitva krunice Božjega milosrđa u župnoj crkvi. Slavlje završava u 19 sati pjevanjem pohvale Svetoj Krvi, litanijama, večernjom i blagoslovom te na kraju svečanom misom zahvalnicom.
prigorski.hr











