Policijski službenici Policijske postaje Koprivnica zaprimili su kaznenu prijavu 74-godišnjakinje zbog sumnje da je na njezinu štetu počinjeno kazneno djelo prijevare.

Naime, oštećenu je putem društvene mreže kontaktirala nepoznata osoba koja je, s ciljem da sebi pribavi protupravnu imovinsku korist, lažnim prikazivanjem i dovođenjem u zabludu zadobila njezino povjerenje predstavljajući se kao vojnik koji se nalazi u inozemstvu.

Nakon što je stekao njezino povjerenje, tražio je novčanu pomoć pozivajući se na različite troškove vezane uz pakete u kojima se navodno nalaze američki dolari koje je uštedio.

Oštećena je, vjerujući u njegove navode, u više navrata uplatila novčane iznose na različite račune, čime je oštećena za više tisuća eura.

Policijski službenici nastavljaju kriminalističko istraživanje.