Pukovnija Orehovečki, pod pokroviteljstvom Općine Sveti Petar Orehovec, u nedjelju je organizirala Konjičke igre i 3. Kup Gašpara Orehovečkog, u sklopu manifestacije “Petrovo 2026”.
Nazočili su predsjednik Općinskog vijeća Općine Sveti Petar Orehovec Josip Međan, općinski načelnik Franjo Poljak, predsjednik Hrvatskog husarskog zdruga Mirko Kramberger, zapovjednik Hrvatskog husarskog zdruga Josip Trogrlić, predsjednica Karlovačke husarske garde Mateja Sestrić Blašković, predsjednik Pukovnije Orehovečki Mirko Pukec i brojni drugi gosti.
Uime domaćina, Pukovnije Orehovečki, Mirko Pukec zahvalio je svima na odazivu. -Zahvaljujem svima koji su pomogli na organizaciji i posebno vama koji ste došli s konjima – poručio je.
Predsjednik Vijeća Josip Međan poželio je svima dobrodošlicu. -Nastavljamo ovu lijepu tradiciju. Želim vam ugodan boravak u našoj općini – istaknuo je.
Zapovjednik Josip Trogrlić čestitao je Dan Općine. -Trebalo je doći danas po ovoj sparini, a okupilo se 50-ak konjanika. Čuvajte konjičku povijest na ovim našim prostorima i hvala svim povijesnim postrojbama i konjičkim udrugama – istaknuo je.
Zapovjednik Pukovnije Orehovečki Marko Plavec dao je znak da igre mogu početi.














































































