Koprivničko-križevačka županija osniva Zavod za informatiku i digitalizaciju, a to su odlukuli vijećnici na današnjoj sjednici Županijske skupštine Koprivničko-križevačke županije.
Zavod za informatiku i digitalizaciju će obavljati stručne, operativne i razvojne poslove u području digitalne infrastrukture, digitalne transformacije, sigurnosti digitalne infrastrukture i informacijskih sustava, digitalne otpornosti i razvoja digitalnih usluga. Sve to s ciljem osiguravanja sigurnog, pouzdanog i učinkovitog funkcioniranja mrežnih i informacijskih sustava.
Osnivač zavoda je Županija, a korisnici mogu biti i ustanove, to jest trgovačka društva koje je Županija osnovala ili suosnovala, kao i gradovi i općine na području županije te njihovi proračunski i izvanproračunski korisnici. Zavod će svoje usluge moći pružati i drugim pravnim subjektima.Imat će Upravno vijeće od pet članova i ravnatelja, a u roku od 60 dana.
Sredstva za početak rada zavoda osigurat će se u proračunu Županije i iznose 150.000 eura.






