Hrvatski tenisač Nikola Mektić i Amerikanac Austin Krajicek nastavili su s razočaravajućim rezultatima ove sezone u konkurenciji pariva, dva bivša prva igrača u ovoj konkurenciji izgubila su četvrti od zadnjih pet zajedničkih dvoboja, bolji od njih su 1. kolu ATP turnira na Mallorci bili Indijac N. Sriram Balaji i Brazilac Marcelo Demoliner s 4-6, 7-6 (7), 13-11.

Mektić i Krajicek imali su četiri meč-lopte, po dvije u “tie-breaku” drugog seta te u produženom “tie-breaku”, ali niti to im nije bilo dovoljno za svladati par koji je u glavni ždrijeb ušao kao zamjena.

Prošloga tjedna Mektić i Krajicek su izgubili i u 1. kolu u Queen’s Clubu pa na Wimbledon dolaze bez ijedne pobjede na travnatoj podlozi.