U ponedjeljak 22. lipnja kod jame Jazovke u Sošicama održana je komemoracija za 814 ljudi koje su jugoslavenski komunisti (tzv. antifašisti) nakon Drugog svjetskog rata ubili bez suđenja i bacili u jamu.

Većinom su to bili ranjenici iz zagrebačkih bolnica, časne sestre i medicinsko osoblje. Odlazak na komemoraciju organizirao je Hrvatski domobran Koprivnica. Donosimo nekoliko fotografija.

20260622 092617 20260622 104434 20260622 104439 20260622 104504 20260622 104512(0) 20260622 110021 20260622 110024 20260622 130717