U redakciju portala primili smo priopćenje potrošačima vode na području poslovne jedinice Vrbovec, a prenosimo ga u cijelosti:

“Obavještavamo vas da je zbog jakog grmljavinskog nevremena, koje je jučer zahvatilo naše područje, došlo do nestanka električne energije i prestanka rada crpki uslijed čega je došlo do hidrauličkih udara u cjevovodu što je izazvalo dizanje taloga u cijevima i zamućenje vode na području Poslovne jedinice Vrbovec (grad Vrbovec, općine Gradec, Farkaševac, Dubrava, Preseka i Rakovec).

Naše interventne ekipe provode sve tehničke mjere na sustavu kako bi se mutnoća u najkraćem roku svela na propisane razine. Postizanje potpune zdravstvene ispravnosti vode za piće i stabilizaciju sustava očekujemo tijekom današnjeg dana.

VODA TRENUTNO NIJE ZA PIĆE!!!

Voda iz vodoopskrbnog sustava se može koristiti za tuširanje i ostale sanitarne potrebe.

U obavezi smo postupati u skladu sa Zakonom o vodi za ljudsku potrošnju (NN 30/23) te u skladu sa preporukama objavljenim na mrežnim stranicama. Uzorci se uzimaju u internom laboratoriju Vodoopskrbe i odvodnje Zagrebačke županije d.o.o. Sve novosti vezane uz zdravstvenu ispravnost vode za piće, kontinuirano ćemo objavljivati na našim mrežnim stranicama. Zahvaljujemo na razumijevanju i strpljenju”, poručili su iz Vodoopskrbe i odvodnje Zagrebačke županije d.o.o.