Hrvatski teniski reprezentativac Dino Prižmić (ATP – 106.) na pragu je najvećeg uspjeha u karijeri, nakon što je u subotu došao do finala ATP Challengera 125 na zemljanoj podlozi u talijanskoj Monzi pobijedivši domaćeg predstavnika Mattiju Belluccija (ATP – 79.) s 7-6 (1), 6-4.
Zahvaljujući već ovom rezultatu 20-godišnji Splićanin će sljedeći tjedan prvi put u karijeri biti rangiran među 100 najboljih tenisača svijeta.
Ovo je Prižmićevo prvo finale u ovoj godini, a ukupno sedmo na Challenger Touru, na kojem je u dosadašnjih šest mečeva za trofej triput pobijedio. Posljednji od ta tri naslova osvojio je prošle godine u lipnju u Bratislavi, nakon što je tri tjedna prije postao i pobjednikom Zagreb Opena na Šalati.
Do četvrtog i najznačajnijeg trofeja u karijeri, Prižmić će pokušati doći protiv prvog nositelja, Belgijca Raphaela Collignona (ATP – 68.) koji je u polufinalu nadigrao Španjolca Martina Landalucea (ATP – 105.) s 6-1, 6-4.
Nedjeljni finalni dvoboj Prižmića i Collignona trebao bi započeti u 11 sati. Bit će to njihov drugi međusobni obračun, a u prvom, odigranom u studenom 2024. u Bratislavi, na tvrdoj podlozi u dvorani, slavio je belgijski tenisač u tri seta.





