Na području Policijske uprave koprivničko-križevačke danas su provedene aktivnosti kojima je obilježen 6. Nacionalni dan sigurnosti cestovnog prometa.

Preventivne aktivnosti provedene su s ciljem informiranja javnosti i građana o stanju sigurnosti i potrebi strogog poštivanja svih prometnih propisa, s naglaskom na sigurnost vozača bicikala i osobnih prijevoznih sredstava, odnosno električnih romobila.

Preventivne aktivnosti provedene su pod nazivom „Dva kotača nisu igračka! Sigurnost je prva zadaća“.

U Đurđevcu i Križevcima održane su info-točke u suradnji s Auto-klubom Đurđevac i Auto moto klubom Križevci, dok je na području Koprivnice provedena preventivna aktivnost u suradnji s Crvenim križem Koprivnica.

Vozačima bicikala i osobnih prijevoznih sredstava odnosno električnih romobila ukazano je na stradavanja u prometu, uvažavanje svih sudionika u prometu, najčešće uzročnike prometnih nesreća, važnost upravljanja tehnički ispravnim vozilom, uvjete za upravljanje vozilima, poznavanje pružanja prve pomoći unesrećenima u prometnoj nesreći, opasnosti vožnje pod utjecajem alkohola i nepropisnu uporabu mobitela te su dani i drugi savjeti za sigurno sudjelovanje u prometu.

Sudionicima u prometu uručeni su prigodni letci i preventivni materijali.

Pp.dj. Pp Kz Pp.kc Pp Kc.