U organizaciji Udruge „Osebunjek“ u Vrbovcu je održan deveti susret „Lijepom riječi do dobrosusjedskih odnosa“. Susret je održan u vrijeme ‘Kaj su jeli naši stari’ i prerastao je u tradiciju.

-Sudjelovali su nakon gostiju iz Koprivničko-križevačke županije, književnici gosti iz Krapinsko-zagorske županije. Gošća je bila Mirjana Mikulec, književnica iz Oroslavja. Brojimo 24 prisutnih od toga je petnaest autora sudjelovalo na susretu. Uz ostale na susretu su bili prisutni Petra i Stjepan Korunić, podmladak Udruge „Osebunjek“ koji su čitali pjesme Katarine Zadrije, a Ivana Žerovnik je čitala radove Vladimira Katića – rekla je predsjednica Katarina Zadrija.

Popis autora i sudionika: Mirjana Mikulec – gošća iz Oroslavja, Ankica Pribanić iz Kloštar Ivanića, Sanja Benko iz Žabnice, Stjepan Crnić iz Zagreba, Stjepan Korunić iz Zagreba, Petra Korunić iz Zagreba, Darko Vidović iz Vrbovca, Josip Bešen iz Vrbovca, Slavica Mamić iz Dugog Sela, Želimir Novak iz Velike Ostrne, Jagica Novak iz Dugog Sela, Marija Petrek iz Vrbovca, Tatjana Kobija iz Vrbovca, Ivana Žerovnik iz Vrbovca, Ljiljana Katić iz Dugog Sela, Bruno Šantek iz Dugog Sela, Vladimir Katić iz Dugog Sela i Katarina Zadrija iz Vrbovca.

Mirjana Mikulec

DENES JE BILA ZIMA

Denes je bila zima kak negda

Denes je mefke bile mi spati.

Zapal je snieg dece do vuha,

Kruha je spekla stara mati,

Domači kre peči žerafke cuba.

Čez dvorišče nije videti tira,

Zajček v huste svoju mamu išče,

Po obloku mraz zviezde prestira,

Severec v rafung strâhe smiče.

Denes sem vidla vu svêmu oku

Staru mati. Na ganjku je stala

Ze snopom suča, otvrznula vrata.

Vutom je zima vleznula f hižu.

Denes je bile sê kak negda.

178fca27 E2e4 4545 Bb8f 84d4f74cd893 285819ad D113 4ff8 B6d0 B590c5d7a43c C9269b17 Ce73 49af Bb31 04001507869b