Od dvojice dilera s trogirskog i omiškog područja policija je zaplijenila oko dva kilograma amfetamina i isto toliko marihuane, priopćila je u četvrtak splitsko-dalmatinska policija koja je od početka godine zbog droge prijavila ukupno 27 osoba.
Pretragom doma na trogirskom području kojeg je koristio 43-godišnjak policija je pronašla skoro dva kilograma amfetamina, tzv. speeda, ali i 362 grama hašiša, vrijednih preko 30.000 eura.
Tijekom pretrage oduzeta je i digitalna vaga na kojoj su uočeni tragovi droge, a korištena je za vaganje droge i prepakiranja u manje paketiće radi prodaje na ilegalnom tržištu.
Muškarac je uhićen i doveden u službene prostorije radi provođenja kriminalističkog istraživanja, izvijestila je policija koja ga je potom uz kaznenu prijavu predala pritvorskom nadzorniku.
U Omišu je uhićen 42-godišnjak kod kojega su pronađena dva paketa u kojima se nalazilo 2.388 grama marihuane. Nakon dovršenog istraživanja protiv 42-godišnjaka će biti podnesena kaznena prijava nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu u Splitu, kažu u policiji.
Ističu da su uhićenja nastavak “mjera i radnji” u cilju sprječavanja zlouporaba droge, prvenstveno usmjerenih “na uhićenje osoba koje imaju namjeru baviti se ‘dilanjem'”.