Hrvatska muška reprezentacija u dvoranskom hokeju izgubila je 6-8 od Južnoafričke Republike, u susretu prvog kola Svjetskog prvenstva kojem je domaćin Poreč.
Bila je to uzbudljiva utakmica u kojoj je Hrvatska u vrlo dobroj prvoj četvrtini povela s 3-1, a na poluvrijeme otišla još uvijek s prednošću, bilo je 3-2. U nastavku su međutim presudile početne minute treće dionice u kojima je prvak Afrike dominirao i nizao pogotke. Ubrzo su poveli i s uvjerljivih 8-4. Tek u završnici su hrvatski igrači bili na razini igre s početka susreta i smanjili na 6-8.
Čak četiri gola za Hrvatsku je postigao Lucas Bachmann, a po jednom su zabili Mario Mucić i Gregor Fujs.
U drugom kolu će Hrvatska u utorak igrati protiv reprezentacije Poljske, koja je na startu izgubila od Austrije 2-6.
Hrvatska ženska selekcija očekivano je izgubila od Belgije 1-7. Bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj su Belgijanke opravdale status favorita i do poluvremena stekle prednost 3-0. Lucija Čepo smanjila je početkom drugog dijela, ali su bodovi pripali belgijskim igračicama.
U toj skupini Češka je svladala SAD 5-3, a upravo su Amerikanke sljedeće suparnice Hrvatskoj tijekom utorka.
U četvrtfinale će se plasirati dvije najbolje reprezentacije iz svake od skupina, te dva najbolja trećeplasirana sastava.