U posljednjem susretu petog kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Alkar je na domaćem parketu, u Sinju, pobijedio Vrijednosnice Osijek sa 84-74 (24-25, 29-15, 10-15, 21-19).

Poslije posve izjednačene prve četvrtine Alkaru je za pobjedu bila dovoljna jedino odlično odrađena druga dionica. Tih su deset minuta Sinjani dobili s 29-15, pobjegli su suparniku na +13 razlike i potom su kroz drugo poluvrijeme tek rutinski čuvali stečenu prednost.

Clark Gurley je bio najbolji igrač u pobjedničkom sastavu s 20 poena i osam skokova. Noa Svoboda je dodao 14 poena, a imao je tri asistencije i pet skokova. Prvo ime kod Osječana je bio Blondeau Tchinda s 22 poena, četiri asistencije i devet skokova.

Na ljestvici vode Zadar i Split koji imaju svih pet pobjeda. Treći Kvarner 2010 ima omjer 4-1, dok po tri pobjede i dva poraza imaju Cedevita Junior i Cibona. Alkar je sada na dvije pobjede i tri poraza, dok su Osječani izgubili svih pet dvoboja.