Središnji susret osmog kola španjolskog prvenstva i veliki madridski derbi između Atletico Madrida i Real Madrida završio je bez pobjednika (1-1), a Atletico se poraza spasio u petoj minuti sudačke nadoknade.

Luka Modrić je igra za Real do 86. minute.
Pogodak za aktualnog europskog i španjolskog prvaka zabio je Eder Militao sredinom drugog poluvremena. Njegov snažan udarac s oko sedam metara pogodio je domaćeg braniča i promijenio smjer, ostavljajući Jana Oblaka nemoćnim.

Utakmica, koja je inače prošla u prilično prijateljskoj atmosferi, prekinuta je na petnaestak minuta nakon pogotka jer su domaći navijači gađali predmetima vratara Real Madrida Thibauta Courtoisa.

Izjednačenje je uslijedilo u nadoknadi, u 95. minuti Angel Correa je nadmudrio vratara Courtoisa i napravio ludnicu na stadionu Metropolitano.U 99. minuti zbog ružnog starta isključen je domaći Marcos Llorente

Barcelona je ostala na vrhu ljestvice s tri boda prednosti ispred Reala, iako je u subotu doživila prvi ovosezonski poraz.Atletico Madrid ostao je na trećem mjestu sa pet bodova zaostatka za Barcelonom, dok Athletic Bilbao, Mallorca, Villarreal i Osasuna imaju bod manje od momčadi Diega Simeonea.

1. Barcelona 8 7 0 1 25:9 21
2. Real Madrid 8 5 3 0 17:6 18
3. Atletico Madrid 8 4 4 0 12:4 16
4. Athletic Bilbao 8 4 2 2 12:8 14
5. Mallorca 8 4 2 2 8:6 14
6. Villarreal 7 4 2 1 14:14 14
7. Osasuna 8 4 2 2 12:13 14
8. Betis 8 3 3 2 8:7 12