Nogometaši Lyon pred svojim su navijačima preokretom došli do prve pobjede u novoj sezoni, svladavši u 3. kolu francuskog prvenstva Strasbourg sa 4-3 (1-1).

Gosti su u 58. minuti došli do prednosti 3-1, ali su za samo 14 minuta domaći igrači uspjeli postići tri gola i ostvariti pobjedu nakon dva uvodna poraza.

Sebastian Nanasi je u 3. minuti donio vodstvo Strasbourgu koje je trajalo do druge minute dodatka u prvom dijelu, kad je izjednačio Corentin Tolisso. Andrey Santos (48) i Emanuel Emegha (58) donijeli su dva gola prednosti gostima. No, uvođenjem Fofane i Orbana u 59. minuti domaći trener Pierre Sage povukao je pravi potez.

U 61. minuti zaostatak Lyon smanjio je Ainsley Maitland-Niles, da bi uslijedila dva pogotka Gifta Orbana, prvi u 63. minuti na asistenciju Lacazettea, a drugi u 72. minuti na ubačaj Fofane.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car bio je u početnoj postavi Lyona, ali je izašao iz igre u 91. minuti, zbog ozljede. Koliko je ozljeda ozbiljna, još nije poznato.