Španjolski nogometni velikan Barcelona otvorio je novu sezonu gostujućom 2-1 pobjedom protiv Valencije pred 46.673 gledatelja.

Bila je to službena premijera novog Barcina trenera Hansija Flicka u La Ligi.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Huga Dure na asistenciju Diega Lopeza. U drugoj minuti nadoknade “Šišmiši” su mogli i do drugog gola, Ter Stegen je pogriješio, Duro je pucao, no Pau Cubarsi je “očistio” loptu s gol crte.

Kada se već činilo da će Valencija na odmor s prednošću. Barca je izjednačila u četvrtoj minuti nadoknade golom Roberta Lewandowskog kojem je asistirao Lamine Yamal.

Barca je okrenula rezultat na otvaranju drugog dijela. Cristhian Mosquera je u 48. minuti skrivio kazneni udaraca oborivši Raphinu, a Lewandowski je bio siguran postigavši svoj drugi gol na utakmici.

U prvom subotnjem susretu Osasuna i Leganes su odigrali 1-1.

Leganes, koji se vratio u Primeru nakon četiri drugoligaške sezone, poveo je u 22. minuti golom Juana Cruza.

Izjednačio je Aimar Oroz uz pomoć gostujućeg vratara Juana Soriana u 79. minuti.

Za Osasunu je cijeli susret odigrao hrvatski reprezentativac Ante Budimir.

Bio je to već četvrti remi u prvom kolu od šest odigranih susreta. Identičnim rezultatom završili su i susreti Athletic Bilbao – Getafe, te Real Betis – Girona, dok su Las Palmas i Sevilla odigrali 2-2.

Uz Barcelonu, jedinu pobjedu je izborila Celtra protiv Alavesa (2-1).

Španjolski prvak Real Madrid u nedjelju gostuje kod Mallorce.