Hrvatski kanuist na divljim vodama Matija Marinić zauzeo je osmo mjesto u finalu Olimpijskih igara u Parizu.

U finalnoj utrci Marinić je bio sjajan do sredine staze, no tada je prilikom svlavavanja 15. od ukupno 23 vrata, jednih od šest postavljenih uzvodno, upao u vir te izgubio nekoliko dragocjenih sekundi da bi pred sam kraj staze, na 20. vratima dobio i dvije kaznene sekunde zbog dodira te je prilika za medalju propala.

Na kraju je Marinić s vremenom 100.35 sekundi završio kao osmi, za zlatnim Francuzom Nicolasom Gestinom zaostao je 8.99 sekundi, dok mu je brončani Slovak Matej Benuš “pobjegao” za 3.32 sekunde.

Mladi, 24-godišnji Gestin potvrdio je status najvećeg favorita u ovoj disciplini, debutant na olimpijskim igrama bio je najbrži i u kvalifikacijama i u polufinalu i u finalu.

Čak 5.48 sekundi sporiji od Gestina bio je srebrni Britanac Adam Burgess (32), koji je tako isprao gorak okus otprije tri godine iz Tokija kad je bio četvrti. Za Benuša (36) ovo je drugo olimpijsko odličje, prije tri godine je bio srebrni.

Branitelj naslova iz Tokija Slovenac Benjamin Savšek je zbog kazne od 50 sekundi u finalu završio na 11. mjestu.