Nogometna reprezentacija Španjolske osigurala je plasman u četvrtfinale olimpijskog turnira nakon što je u 2. kolu C skupine u Bordeaxu pobijedila Dominikansku Republiku sa 3-1 upisavši i drugu pobjedu.

Nakon što je u prvom kolu porazila Uzbekistan sa 2-1, “Furija” je u dvoboju drugog kola slavila sa 3-1 protiv Dominikanske Republike.

Španjolska je povela u 24. minuti golom Fermina Lopeza, no u 38. minuti je izjednačio Angel Montes De Oca.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u sudačkoj nadoknadi kada je Edison Azcona isključen pa su Dominikanci ostali s igračem manje.

Španjolska je igrača više iskoristila u 55. minuti kada je Alex Baena zabio sa 2-1, da bi Miguel Gutierezz u 70. minuti povećao na 3-1.

U drugom susretu iz ove skupine kasnije se sastaju Uzbekistan i Egipat.

Na ljestvici nakon nepotpunog 2. kola vodi Španjolska sa šest bodova, Egipat i Dominikanska Republika imaju po jedan bod, dok je Uzbekistan na nuli.

Pobjedu je ostvarila i Argentina koja je sa 3-1 u dvoboju B skupine u Lyonu porazila Irak.

Nakon šokantnog poraza od Maroka u susretu prvog kola, dvostruki olimpijski pobjednici (2004, 2008) nisu imali pravo na pogrešku protiv Iraka.

Na koncu su slavili sa 3-1 i ovom pobjedom ostali u igri za plasman u četvrtfinale.

Thiago Almada je doveo Argentinu u vodstvo u 13. minuti, no u četvrtoj minuti nadoknade izjednačio je Ayman Hussein.

U nastavku susreta pobjedu Argentini donijeli su Luciano Gondou (62) i Ignacio Fernandez (85).

U drugom susretu iz ove skupine sastaju se Ukrajina i Maroko.