Nogometaši Slaven Belupa svladali su u pripremnoj utakmici Al Fayhu rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu igranom u austrijskom Kematenu postigao je Štrkalj u 48. minuti susreta.

Pravo je čudo što su naši nogometaši promašili u prvih 10-ak minuta susreta. Redom su se nizale odlične šanse, no Lucas, Šakota, Caimacov, Marić i Bosec nisu uspjeli pronaći put do mreže Al Fayhe. Do kraja prvih 45 minuta još je jednu dobru priliku imao Šakota, a gosti su tek jednom zapucali po našem golu. Rezultat je ostao 0:0.

U 46. minuti trener Radeljić poslao je novih 11 igrača na teren, a samo tri minute kasnije poveli smo s 1:0. Štrkalj je bio miran u situaciji jedan na jedan s golmanom protivnika i mirno ga matirao za vodstvo. Imao je naš napadač još jednu dobru priliku, no udarac iskosa s lijeve strane obranio mu je Alduqayl. Slaven Belupo je od 72. minute igrao s igračem manje nakon što je Lučić dobio direktni crveni karton. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.