U Kloštru Podravskom održan je Festival žena iz ruralnih područja Koprivničko-križevačke županije u organizaciji županijskog Povjerenstva za ravnopravnost spolova i Udruge žena iz ruralnih područja sa suorganizatorom i domaćinom Općinom Kloštar Podravski, a pod pokroviteljstvom pravobraniteljice za ravnopravnost spolova.
Svim sudionicama su članovi žirija Damir Felak, Melita Ivančić, Robert Čimin, Verica Rupčić i Josip Cugovčan te župan Darko Koren i načelnik Siniša Pavlović uručili priznanja za sudjelovanje, poklone županije, općine i udruge, kao i cvijeće. Posebno iznenađenje su priredili domaćini za sve dosadašnje sudionice Festivala s područja Općine Kloštar te im uručili posebne zahvalnice i cvijeće.
Sudionice su pored poklona trajne vrijednosti dobile i unikatna priznanja za svoje posebnosti.
Katica Matulec iz Kloštra Podravskog primila je priznanje za ljubav prema cvijeću i uređenju okućnice te svestranost u izradi ručnih radova, posebice zlatoveza.
Udovica je, majka kćeri Draženke i Željke i baka šestero unučadi, kojima se jako ponosi i koje je čuvala dok su bili mali. Radila je u đurđevačkoj tvornici obuće „Metax“, a suprug Pero u HŽ-u. Kroz život su bili jako svestrani i marljivi, sve su zajedno radili i u svemu su se nadopunjavali. Bavili su se i poljoprivredom: uzgajali duhan, šećernu repu, papriku, grah, paradajz; hranili svinje i piliće za vlastite potrebe, a nakon odlaska u mirovinu završili su i s radom na poljoprivredi. Nakon smrti supruga, koja ju je teško pogodila, ostaje sama i preuzima sve poslove u kući i oko kuće.
Katica je uz sav posao radila i ručne radove: vezla, heklala i šivala. Nakon umirovljenja sve više se posvećuje izradi ručnih radova, počinje raditi u tehnici zlatoveza slike, boce i nakit. Izrađuje i nakit od perlica i drugih materijala. Imala je izložbu u zagrebačkim Sesvetama. Članica je UŽ Kloštar Podravski pa je i s njima sudjelovala na izložbama u Ogulinu, Otrovancu, Starogradačkom Marofu, Koprivnici, Virju, Đurđevcu i Kloštru Podravskom. Članice udruge žena su prisutne na mnogim sajmovima i manifestacijama pa su i prepoznatljive po mnogočemu, od finih kolača, ručnih radova do posebnosti kao što je Katičin zlatovez. A posebnost je i što su na svim dosadašnjim Festivalima sudjelovale članice ove udruge.
Katičini ručni radovi su izuzetno cijenjeni, a pogotovo u tehnici zlatoveza pa ih na izložbama rado kupuju posjetitelji iz mnogih gradova Hrvatske, ali su prisutni i u domovima u Austriji, Njemačkoj i Australiji. Možete i vi iskoristiti priliku da s Festivala ponesete neku lijepu uspomenu s njezinoga štanda.
Voli cvijeće, koje s veseljem njeguje i ima posebne i rijetke vrste na svojoj lijepo uređenoj okućnici. Na raznim putovanjima zapazi uvijek neku posebnu biljku pa je ponese i zasadi u svom cvjetnjaku.
Društveno je aktivna pa se uključila i u rad Folklorne udruge Kloštar Podravski. Katica kaže kako sve više radi ručne radove i njeguje svoje cvijeće, a sve to ju ispunjava i pomaže joj ublažiti usamljenost i prazninu nakon suprugove smrti. Ističe obiteljsku povezanost sa kćerima, zetovima i unucima, što ju posebno usrećuje.
Svi koji poznaju Katicu kažu kako je ova žena posebna: skromna, pedantna, maštovita, brižna, uvijek spremna pomoći i pokloniti svoje vrijeme i trud svima kojima je, i kada je to potrebno. Također kažu kako ona za sebe kaže da je „obična“, a njezini radovi govore koliko je posebna jer su savršeni, a ona ne poznaje moderne načine promidžbe već skromno i uspješno koristi „usmenu predaju“ kao najbolju reklamu.