Nakon postavljanja solarne elektrane na krovu zgrade, energetska obnova Veleučilišta u Bjelovaru nastavljena je zamjenom više od 20 godina stare kotlovnice, a gradonačelnik Dario Hrebak najavio je u ponedjeljak i izgradnji studentskog doma.
„U dogovoru s Veleučilištem odlučili smo promijeniti dotrajalu kotlovnicu kojoj je praktički istekao rok trajanja. Inače, mi sve naše zgrade i institucije obnavljamo pa tako, naravno, i Veleučilište”, istaknuo je gradonačelnik Hrebak te napomenuo da Veleučilište i gradska uprava dijele prostor.
Dodao je i da su zamjenom kotlovnice ostvareni preduvjeti za etažno grijanje koje će omogućiti bolju kontrolu jer će se temperatura prostora moći regulirati na svakoj etaži zasebno.
U nabavku i instalaciju nove kotlovnice uloženo je više od 36 tisuća eura, a prodekan Zoran Vrhovski izrazio je zadovoljstvo jer su radovi dovršeni prije početka nove akademske godine.
Gradonačelnik Hrebak najavio je i da će sredinom rujna započeti javna nabava za odabir najpovoljnijeg izvođača radova za gradnju studentskog doma u zgradi koja je konstrukcijski obnovljena putem Fonda solidarnosti.





