U prvoj utakmici 4. kola HNL-a Varaždin je kao domaćin svladao Rudeš sa 2-0 (0-0).

Strijelci za Varaždin bili su Fran Brodić (57) i Igor Postonjski (77).

Usprkos otvorene igre s obje strane od samoga starta, na pogodak se čekalo do 57. minute, a onda je domaći sastav odigrao sjajnu kombinaciju na svom desnom krilu. Mitrovski je proigrao Postonjskog, ovaj je petom proslijedio do Vukčevića koji je utrčao u kazneni prostor i onda prizemnom loptom kroz peterac pronašao Brodića kojemu nije bilo teško pogoditi nebranjenu mrežu s dva metra. Brodić se tako upisao u strijelce u sva četiri prva kola ove sezone, a ukupno je već zabio pet pogodaka.

Pobjedu domaćih osigurao je kapetan Postonjski senzacionalnim pogotkom u 77. minuti. Veznjaku Rudeša Latkoviću pobjegla je lopta na 30-ak metara od gola, na nju je natrćao Postonjski i odmah odapeo prema vratima, a lopta je završila u samom gornjem lijevom kutu nemoćnog Kralja.

Iako je Varaždin vodio sa 2-0 i 2. kolu protiv Slavena Belupa i u 3. kolu protiv Lokomotive, a na kraju iz tih dvoboja osvajao samo po bod, protiv Rudeša domaći nisu dopustili da još jednom ispuste dva gola prednosti.

Varaždin je s ova tri boda stigao na treće mjesto ljestvice sa šest bodova, koliko imaju i vodeća Rijeka, drugi Osijek i četvrti Hajduk. No, Varaždin je odigrao četiri susreta, Rijeka tri, a Osijek i Hajduk samo po dva. Rudeš je, pak, i dalje na dnu bez bodova.