RADNIČKI 2 (2)

ČVRSTEC 2 (0)

RADNIČKI: Vajčner, Šporčić (od 46. Fulir), Ljubaj, Kemenović, Pupić A., Hrg (od 70. Vragović), Lukšić, Žunić, Štruklec, Došen, Tomac

ČVRSTEC: Nikolić, Makar, Prugović (od 80. Crnčić), Ištvanović D., Kovačević, Piškorić, Ištvanović L., Obajgor, Ištvanović M., Kuća (od 65. Tajić), Stipić

KRIŽEVCI (Radnički dol) – Igralište Radnički dol. SUDAC: Darko Renjak. STRIJELCI: 1:0 Šporčić (36), 2:0 Lukšić (44), 2:1 Ištvanović M. (60), 2:2 Stipić (80).

Izrazito zanimljiva utakmica 13. kola 3. ŽNL – Križevci odigrana je na igralištu u Radničkom dolu između tamošnjeg nogometnog kluba Radnički i Čvrsteca. Susret je završio podjelom bodova, rezultatom 2:2. Bolje su u dvoboj ušli gostujući igrači koji su nizali priliku za prilikom pred Vajčnerom, a najbliže golu bio je Obajgor kada glavom puca „tik“ uz vratnicu. Domaćini nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Nikoliću sve do 36. minute kada Šporčić zabija za vodstvo i tako kažnjava sve propuštene šanse Čvrsteca. Pred sam kraj prvog dijela u 44. minuti domaćini povećavaju svoje vodstvo golom Lukšića koji se najbolje snašao u šesnaestercu, na prethodno izveden slobodan udarac Došena.

U drugom se poluvremenu nastavila bolja igra križevačke momčadi koja prijeti preko Tomca i Došena, ali obojica pucaju u bliži kut gostujućeg vratara. Kazna za sve propuštene prilike domaćina stiže u 60. minuti, nakon što Matija Ištvanović, glavom zabija za smanjenje vodstva. U 70. minuti Nikolić radi prekršaj za kazneni udarac na Štruklecu kojeg Došen ne uspijeva realizirati. Nova kazna domaćinima stiže deset minuta prije kraja susreta kada Stipić zabija za izjednačenje na isti način kao i Lukšić u prvom poluvremenu. Do kraja dvoboja Došen nije uspio realizirati još jedan kazneni udarac koji bi domaćine doveo do sva tri boda. U slijedećem kolu NK Radnički odlazi u goste Velikom Ravnu, dok Čvrstec dočekuje Kalnik, vodeću momčad lige.  (Karlo Višak/prigorski.hr)

radnicki cvrstec (2) radnicki cvrstec (3) radnicki cvrstec (4) radnicki cvrstec (5) radnicki cvrstec (6) radnicki cvrstec (7) radnicki cvrstec (8) radnicki cvrstec (9) radnicki cvrstec (11) radnicki cvrstec (12) radnicki cvrstec (13) radnicki cvrstec (14) radnicki cvrstec (15) radnicki cvrstec (16) radnicki cvrstec (17) radnicki cvrstec (18) radnicki cvrstec radnicki cvrstec (10)

OSTALI REZULTATI: Mladost iz Velikog Ravna upisala je novi težak poraz. Naime, na gostovanju u Glogovnici kod tamošnjeg Poleta izgubili su s čak 8:3.

glogovnica4glogovnica3glogovnica2glogovnica1glogovnica

U Miholcu Ratar je svladao Sokola iz Sokolovca s 2:1, a u Svetom Petru Orehovcu Prigorje je poraženo sa 3:1 od susjednog Dragovoljca iz Bočkovca, gdje je pak vodeća momčad lige Kalnik svladala carevdarsku Mladost sa 2:0 i napravila korak bliže naslovu prvaka.

U sljedećem kolu sastaju se Mladost VR – Radnički, Čvrstec – Kalnik, Mladost (C) – Prigorje, Dragovoljac – Ratar i Sokol – Polet.