VARTEKS – RADNIK KRIŽEVCI 2:2 (0:1)

VARAŽDIN – SKUNC Sloboda. SUDAC: Stjepan Barišić (Osijek). POMOĆNICI: Barbara Volenik Vidović (Milanovac) i Mladen Matić (Virovitica). 4. SUDAC: Jurica Culej (Slatina). DELEGAT: Dino Jambrović (Štefanec).

STRIJELCI: 0:1 Bastašić (23), 1:1 Benković (54), 2:1 Šoštarić (75), 2:2 Borovčak (87).

ŽUTI KARTONI: Sušec i Kukec kod Varteksa, Borovčak, Seok, Višak i Tihelka kod Radnika.

VARTEKS: Domjan, Radić, Skoliber, Sušac, Težački, Kosir, Malenović (od 81. Pomper), Masten (od 65. Žganec), Kukec, Benković, Šoštarić. TRENER: Želimir Orehovec.

RADNIK KRIŽEVCI: Vrbančić, Maras, Pavlic (od 71. Višak), Tihelka, Mladen, Ovčar (od 46. Srbljinović), Bastašić (od 62. Babić). Borovčak, Seok, Mačković, Kraljić. TRENER: Siniša Buđa.

Varteksu se odbilo o glavu podcjenjivanje protivnika. Skoro pa i za tri boda. Križevčani prvih 20 minuta izuzetno dominantni na terenu, a što je na kraju i kapitalizirao Bastašić u 23. minuti kada odmjerenim udarcem iskosa pogađa dalji kut vratara Domjana za veliko slavlje i vodstvo gostiju. Varteks nakon šoka polako dolazi k sebi, ali osim terenske inicijative nismo imali nešto posebno za zabilježiti.

Predah je domaćinu očito dobro došao, jer već u 54. Benković poentira gotovo na sličan način kao i Bastašić za poravnanje rezultata.  Takav je rezultat do 75. minute kada sudac Barišić domaćinski sudi prekršaj na oko 17 m iz kojega precizno pogađa Šoštarić.

Međutim, Purgeri se nisu predavali i nanizali su nekoliko prilika. Igrala se 87. minuta susreta. U gužvi u kaznenom prostoru Višak pronalazi starog lisca Borovčaka koji pogađa za konačnih 2:2. Mogli bismo reći i najpošteniji rezultat i vrlo uspješan debi Siniše Buđe na klupi Radnika.

Neke događaje na i oko stadiona nije vrijedno spominjati, ali svakako ubuduće treba poraditi na boljoj organizaciji utakmice kako nemilih scena ne bi bilo, jer ipak je ovo 3. rang hrvatskog nogometa.

OSTALI SUSRETI: Polet – Graničar 3:1, Virovitica – Podravina 4:0, Podravac – Rudar 2:1, Bjelovar – Mladost 0:3, Tehničar – Papuk 1:1.