Stockholm, 26.1.2020. Finale Europskog rukometnog prvenstva. Hrvatska-Španjolska.

Deset tisuća hrvatskih navijača. Svi za Hrvatsku. Lijepa naša domovino pjevalo se u Stockholmu. Zovi, samo zovi. U boj, u boj. Borba za zlato. Marić je pogotkom otvorio utakmicu, kapetan i najbolji igrač prvenstva Duvnjak povisio na 2:0.

U sedmoj minuti 3:3 i do petnaeste minute igralo se gol za gol. Zatim smo opet stvorili dva pogotka prednosti, 8:6 pogotkom Duvnjaka iz sedmerca kojeg je izborio Marić. U 19. minuti tri pogotka prednosti, 10:7 i timeout je, naravno, zatražio španjolski izbornik.

Uslijedila je naša kriza, ali mi smo navikli na takva stanja u raznim situacijama. No, trajala je malo predugo. Maqueda nam je zabio tri pogotka zaredom, izjednačili su Španjolci na 10:10 u 25. minuti. Červarov timeout, da malo trgne igrače koji nisu pronalazili rješenje na suparničku obranu. U 28. minuti Španjolci vode 11:10. Obrana Šege.

Sedmerac za Duvnjaka. Perez de Vargas brani. Odličan njihov vratar u prvom poluvremenu, šest obrana, kod nas Ašanin jednu i Šego jednu. Uspijevamo izjednačiti preko Mandića na 11:11 i nakon jedanaest minuta konačno savladati španjolskog čuvara mreže. Primili smo, nažalost, pogodak do kraja poluvremena. Španjolska vodi 12:11.

Naši strijelci: Marić 2, Duvnjak 4 (3), Stepančić 1, Mandić 2, Karačić 2. Suci Makedonci. Bez greške u prvom poluvremenu.

Čvrste obrane, ali u dopuštenim granicama. Tek jedno isključenje španjolskog igrača. U 34. minuti Stepančić izjednačuje, 12:12. Semerac za Španjolce i isključenje Horvata. Gomez pogađa. S igračem manje i praznim golom nismo imali sreće.

Pogodili smo gredu i primili pogodak na prazna vrata. U istoj minuti na isti način još jednom u igri bez vratara, 15:12 u 36. minuti za Španjolce. Ne ide nam. Primili smo još jedan pogodak, 16:12 vode Španjolci. Nova kriza. Hoćemo li ju prebroditi. Novi timeout naše reprezentacije. Šarac je izborio sedmerac. Zlatko Horvat, gol. 16:13.

Pogodak Duvnjaka kada nam je prijetio pasivni napad, 16:14 u 38. minuti. Šego brani. Idemo Kauboji. Nismo iskoristili napad, izgubili smo loptu, ali srećom Španjolci ovaj puta nisu postigli pogodak u naša prazna vrata. Španjolci su nas malo „umrtvili“, ali, srećom, griješe i oni. Ne ide ni njima sve „po loju“. „Potežu“ i oni za savjetničkom minutom odmora.

Oni sedam minuta bez pogotka. Treba to iskoristiti. Nova obrana Šege, ali i njihovog Pereza de Vargasa. Mamić „krade“ loptu i Karačić zabija u protunapadu, 16:15. Karačić je, nažalost, ubrzo isključen i Španjolci nakon osamipol minuta postižu pogodak preko Dujshebaeva, 17:15 za njih u 45. minuti.

Mamić postiže pogodak, 17:16. Opet su nam zabili, 18:16. Horvat smanjuje lobom s krila, 18:17. Prigoda za izjednačenje. Borba rukometnih Titana. Duvnjak proigrava Marića na crti, 18:18. Prigoda za naše vodstvo. Još deset minuta do kraja. Hoćemo pobjedu. Izgubili smo loptu. Loše dodavanje Stepančića prema Mariću. Opet imamo prigodu.

Stepančićev prekršaj u napadu. Probijanje španjolskog igrača. Idemo po vodstvo. Sedam minuta do kraja. Napokon pogodak Luke Stepančića. Vodimo, 19:18. Sedmerac za Španjolsku. Gomez pogađa, 19:19. Još pet minuta. Stepančić je primorao Entrerriosa na isključenje. Imamo igrača više. Još četiri minute. Nismo uspjeli realizirati napad.

Zabili su nam gol, ali su ga onda odmah i primili jer su igrali bez vratara. Brozović, 20:20. Još dvije minute. Sedmerac za Španjolce. Oni vode 21:20. Zabio je Dujshebaev za njihovu pobjedu 22:20, ali Kauboji su naš ponos i naši sportski junaci.

Naši strijelci: Marić 3, Duvnjak 5 (3) Stepančić 2, Mandić 2, Karačić 4, Horvat 2 (1), Mamić 1, Brozović 1.