ČVRSTEC – GORNJA RIJEKA 2:1 (1:1)

SVETI PETAR ČVRSTEC – Igralište Igora Baloga. GLEDATELJA: Oko 100. SUDAC: Mihael Kovačev (Kalinovac). POMOĆNICI: Dejan Švagelj (Križevci) i Fabijan Julijo (Koprivnica). STRIJELCI: 1:0 Jakšinić (4), 1:1 Orak (27, 11m), 2:1 Obajgor (51). ŽUTI KARTONI: Benjak, Ištvanović M., Lacković i Piškorić kod Čvrsteca, Zidarić, Babok i Nemčić kod Gornje Rijeke. IGRAČ UTAKMICE: Marin Jakšinić (Čvrstec).

ČVRSTEC: Lacković M., Ištvanović M., Smiljanović, Benjak (od 78. Piškorić), Crnčić (od 60. Lacković), Kolarić, Obajgor, Ištvanović L., Kovačević, Jakšinić, Lacković I. TRENER: Vedran Bukal.

GORNJA RIJEKA: Petrinjak, Berend (od 55. Šikač), Koščak (od 80. Munta), Zidatić J., Orak, Duljak (od 78. Nemčić), Sokač (od 46. Nakani), Zidarić L., Nemčić, Babok, Zidarić D. (od 90. Oreški). TRENER: Božidar Đurinić.

Bio je to derbi u pravom smislu riječi. Obje ekipe bile su pripadnici 3. ŽNL, a stoga i dobri poznanici. Obje su ušle u viši rang i karma je htjela da se odmah ogledaju na početku prvenstva. Ničega nije nedostajalo. Lijepih poteza, nervoze, naboja, sitnih navijačkih razmirica, koje su domaći redari vrlo brzo stavili pod kontrolu, sve je popratilo stotinjak gledatelja.

Na opće oduševljenje domaće publike Čvrstec vrlo brzo dolazi u vodstvo. Marin Jakšinić pokazao je klasu. Odmjerenim, ali snažnim udarcem s oko 18 metara matira Petrinjaka u četvrtoj minuti susreta. Postepeno entuzijazam domaćina popušta i Gornjoriječani počinju preuzimati inicijativu, a što je vrlo vrlo nervozno pratila domaća publika. Igrala se 27. minuta. Koškanje u šesnaestercu sudac Kovačev okarakterizirao je kao prekršaj za najstrožu kaznu, koju uspješno u pogodak pretvara Orak.

U nastavku igre bilo domaćin malo koncentriraniji i Obajgor u 51. minuti pogađa za konačnih 2:1. Bilo je tu još prilika s obje strane, ali se rezultat nije mijenjao, dok određenih nesportskih startova nije nedostajalo, a što je sudac Kovačev komotno mogao popratiti s još pokojom opomenom.