U prvom susretu 10. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta pobijedila je Osijek s golemom razlikom i nastavila svoj niz pobjeda. Bio je to njihov deseti nastup i deseta pobjeda. Osječankama je to pak, treći poraz u nizu.

Samo uvodnih desetak minuta bio je to ravnopravan susret. Nakon toga, rukometašice iz Koprivnice dižu ritam igre i već na isteku prve četvrtine imaju pet pogodaka razlike (10:5). Na ulasku u posljednjih deset minuta, ta je prednost porasla za još jedan pogodak (14:8). Na kraju prvoga dijela, Podravka Vegeta je imala plus deset (21:11). I tu je priči bio kraj što se gošći tiče.

Prednost Podravkašica stalno je rasla u drugom dijelu. Nakon serije od sedam pogodaka za redom u 41. minuti, već je bilo sedamnaest pogodaka viška na strani domaćina (29:12). To nije bila najveća prednost Podravka Vegete u nastavku susreta. Dvije minute prije kraja, domaće su dostigle razliku od čak 25 pogodaka (40:15). Tako je i završilo s tim da je domaći sastav zabio zadnja dva pogotka za redom. Ukupno 12 obrana imale su domaće vratarke. Najučinkovitija u domaćim redovima bila je Andrea Šimara s osam pogodaka. Po šest su dale Nikolina Zadravec, Katarina Pandža te Josipa Mamić. Kod gošći prvo ime Mia Jozanović s pet pogodaka.

1. HRL ŽENE: 10. KOLO
PODRAVKA VEGETA – OSIJEK 41:16