U prvom susretu 9. kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene, Podravka Vegeta je pobijedila Sesvete 22:37 i tako nastavila svoj stopostotni niz. U devet nastupa, rukometašice iz Koprivnice upisale su isto toliko pobjeda.

Podravka je maksimalno ozbiljno ušla u susret. I za manje od 10 minuta povela 1:7. Mlada ekipa Sesveta teško je dolazila do njihovih vrata. Tek sredinom prvoga dijela uspjele su povezati tri pogotka za redom. Podravka je pak, u svom ritmu nastavila zabijati i na kraju prvoga dijela zaustavila se na broju 20. Sesvete su pak, dale 10.

Sesvećanke su u prvih deset minuta drugoga dijela bile dosta ravnopravne. U 40. minuti tako su stigle na minus osam (16:24). Onda je stigla nove lijepa serija gošći od četiri pogotka za redom i razlika je otišla na plus 12. To nije bila najveća prednost hrvatskih rekorderki po broju naslova. Pet minuta prije kraja imale su 14 pogodaka viška, da bi sve zaokružile u posljednjim trenucima 37. pogotkom, odnosno 15 pogodaka prednosti (22:37). S osam pogodaka iz osam pokušaja sjajna je u domaćim redovima bila Lana Jurina. Ukupna realizacija Sesveta bila je na 50 posto. Lucija Bešen imala je 10 obrana. Od 12 igračica Podravke koje se nalaze na listi strijelaca, dvije su postigle po šest pogodaka iz šest pokušaja. Bila su to krila Andrea Šimara i Nikolina Zadravec.

1. HRL ŽENE: 9. KOLO
SESVETE – PODRAVKA VEGETA 22:37