ISTRA 1961 – DINAMO 1:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Kadzior (22.), 0:2 Oršić (49.), 1:2 Ćuže (90., 11m)

ISTRA 1961: Čondrić – Grujević, Tomašević, Bosančić, Sergi – Regan, Einar, Lončar (od 76. Močinić) – Gržan, Ćuže, Perić-Komšić (od 64. Fintić)

DINAMO: Zagorac – Šitum, Theophile, Perić, Moubandje – Moro – Kadzior, Gojak, Majer (od 66. Ivanušec), Oršić – Gavranović (od 74. Atiemwen)

Igrači Dinama u 17. kolu HT Prve lige gostovali su na Aldo Drosini kod Istre 1961 gdje su upisali zasluženu 2:1 pobjedu. U prvom dijelu pogodak je postigao Kadzior, dok je strijelac drugog pogotka u drugom poluvremenu bio Oršić. Jedini je pogodak za domaćina postigao Ćuže, s bijele točke u 90. minuti.

Momčad Nenada Bjelice nakon ovog gostovanja ima 38 bodova, vodeća je momčad HT Prve lige te još uvijek ima utakmicu manje (kao i Rijeka). Drugi je Hajduk s 31 bodom, a treća Lokomotiva s 28 bodova. Lokomotiva je u ovom kolu slavila 4:0 protiv Gorice, dok Hajduk i Rijeka tek igraju međusobno u nedjelju.