U posljednjem susretu 27. kola Prve HNL Rijeka je kao gost svladala Goricu sa 4-3 (2-0).

Rijeka je povela sa 4-0 golovima Andrijaševića (11), Drmića (13), Murića (50) i Čerina (64) da bi poraz Gorice ublažili Mitrović (73), Mudrinski (83) i Lončar (85-ag).

Gosti su vrlo rano stvorili lijepu prednost od 2-0, a u oba slučaja asistent je bio Murić. Prvo je u 11. minuti lijepo poslao loptu u prazan prostor iza obrane Gorice gdje je utrčao Andrijašević koji je porom rutinirao svladao Banića. Samo dvije minute potom Murić je dobio loptu na desnom krilu te poslao ubačaj u peterac gdje je u skoku najviši bio Drmić.

Početkom nastavka Murić se upisao i u strijelce, u 50. minuti proigrao ga je Menalo, uslijedio je udarac sa 12-13 metara koji je na putu prema golu pogodio Jovičića i postao neuhvatljiv za Banića. Najljepši pogodak na susretu postigao je Slovenac Čerin koji je u 64. minuti sa 20 metara pogodio gornji desni kut domaćeg gola.

Gorica je smanjila zaostatak u 73. minuti kada se u gužvi u gostujućem kaznenom prostoru najbolje snašao Mitrović i jedan odbijanac od vratnice poslao u mrežu. Za 2-4 strijelac je bio Mudrinski koji je glavom u mrežu proslijedio odličan ubačaj Lovrića, da bi samo dvije minute potom još jedan ubačaj Lovrića završio u gostujućim vratima, a taj put je loptu u vlastiti gol nespretnom reakcijom poslao Lončar.

Do kraja susreta Gorica ipak nije uspjela kompletirati epski povratak, a Rijeka je uspjela sačuvati tri boda.

Četvrta Rijeka sada ima 42 boda, šest manje od treće Gorice, a tri više uz dvije utakmice više od petog Hajduka.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 61 bodom, ali Dinamo je odigrao susret manje.

Posljednja je Lokomotiva sa 20 bodova, tri manje od pretposljednjeg Varažina, a četiri manje od osme Istre 1961.

REZULTATI 27. KOLA,
Petak:
Varaždin - Slaven Belupo 1-1 (Đurasek 42 / Delić 90+2)
Subota:
Lokomotiva - Hajduk      0-2 (Livaja 15, Umut 49)
Istra 1961 - Osijek      0-2 (Mierez 30, Erceg 88)
Šibenik - Dinamo         1-1 (Mesa 77 / Majer 70)
Gorica - Rijeka          3-4 (Mitrović 73, Mudrinski 83, Lončar 85-ag / Andrijašević 11, Drmić 13, Murić 50, Čerin 64)