U susretima NBA lige koji su odigrani tijekom noći (po našem vremenu) LA Clippersi su pobijedili Dallas Maverickse sa 126-111, a hrvatski košarkaški centar Ivica Zubac odigrao je najbolju utakmicu u dresu Clippersa.

On je u 24 minute upisao 21 koš (šut 10-10), 15 skokova, 1 asistenciju i 1 blokadu.

Najbolji igrač lige Kawhi Leonard ubacio je 29, a Paul George 24 poena, dok su Dallas predvodili Slovenac Luka Dončić (29 poena i 6 asistencija) i Kristaps Porzingis sa 30 koševa i 9 skokova.

Phoenix je dobio Indianu sa 114-99 i još uvijek ima šanse izboriti doigravanje, a Dario Šarić je za Sunse u 20 minuta ubilježio 16 koševa (šut 4-9) od čega pet u zadnjoj četvrtini. Tome je dodao 8 skokova i 1 asistenciju. Uz Šarića, istaknuli su se Deandre Ayton sa 23 i Devin Booker sa 20 poena, dok je Indianu predvodio Malcolm Brogdon sa 25 poena i 6 asistencija.

I Portland je ostvario važnu pobjedu u borbi za doigravanje, svladavši Denver sa 125-115, a briljirao je Damian Lillard sa 45 koševa i 12 asistencija. Dobro ga je pratio bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić sa 22 poena. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja nije igrao za Portland.

Momčad Denvera vukao je Michael Porter, 27 poena i 12 skokova, a Nikola Jokić je ostvario 8 koševa i 13 asistencija.

Istovremeno, Houston Rockets upisali su još jednu pobjedu, ovoga puta nad LA Lakersima, kojima je ovo drugi uzastopni poraz. Kod ‘raketa’ najbolji je bio James Harden s 39 postignutih poena u 36 minuta igre uz 12 asistencija i 8 skokova. Među Lakersima najbolji je bio Kyle Kuzma s 21 poenom u 30 minuta te pet skokova i tri asistencije.

Spomenimo i da su Milwaukee Bucksi nadvladali raspoložene Miami Heat koji su gotovo cijelo prvo poluvrijeme vodili, te čak imali prednosti i s više od 20 razlike. Ipak, ponajbolji igrač Lige, Giannis Antetokounmpo bio je na visini zadatka te je uz Krisa Middletona upisao 33 poena.

Sacramento Kingsi pobijedili su New Orelans Pelicanse.

Sacramento Kings – New Orleans Pelicans 140:125
Milwaukee Bucks – Miami Heat 130:116
Phoenix Suns – Indiana Pacers 114:99
Dallas Mavericks – LA Clippers 111:126
Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 115:125
Houston Rockets – Los Angeles Lakers 113:97