Završen je 30. po redu jubilarni i tradicionalni malonogometni turnir u malom nogometu „Ožujsko kup Novi Marof 2017“ kojeg je organizirao NK Novi Marof pod generalnim sponzorstvom Zagrebačke pivovare.

Pobjednik turnira je ekipa Industrijski podovi Ropox & Oštrek gradnja, koja je u finalu pobijedila ekipu CB Štacija & CB Lea (bivši Big Bang) s rezultatom 3:1.

Utakmica je zaslužila sve epitete finala, jer je bila odlična s puno dobrih akcija i neizvjesnosti do pred sam kraj utakmice. Mrežu CB Štacije & CB Lee je načeo Matija Kolarić tek u sedamnaestoj minuti do kada se igrala tvrda utakmica s puno taktiziranja i opreza.

Za 2:0 pogodak je na samom početku drugog poluvremena u dvadeset drugoj minuti postigao Stjepan Oštrek. Nadu ekipi CB Štaciji & CB Lei dao je Domagoj Levanić postigavši pogodak u dvadeset sedmoj minuti utakmice. Kako bi uspjeli poravnati rezultat ekipa CB Štacija i Lea uvela je igrača umjesto vratara, ali im to nije uspjelo. Naprotiv, u trideset osmoj minuti Matija Kolarić postiže svoj drugi pogodak za veliko slavlje Ropox & Oštrek gradnje što je bio i konačni rezultat.

U utakmici za treće mjesto potpuno indisponirani i nekompletni igrači ekipe Caffe Elf & Arena (najozbiljnijeg kandidata za osvajanje turnira) doživjeli su potpuni debakl izgubivši čak sa 7:0 i tako završili na 4. mjestu, a Art metali Junajted su osvojili 3. mjesto.

U revijalnim utakmicama Legende Varteksa su pobijedile MNK Grebengrad ’92 s 5:1, a Stari Lavovi Zagreb pobijedili su veterane NK Novi Marof s također s 5:1. U utakmici za prvo mjesto Legende Varteksa su pobijedile Stare Lavove s 2:0.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Dejan Slunjski iz pobjedničke ekipe, a Stjepan Oštrek iz pobjedničke ekipe s šest postignutih pogodaka najbolji je strijelac turnira. Najbolji vratar turnira je David Sabolek iz CB Štacija & CB Lea.

Pehare i novčane nagrade najboljim ekipama su uručili Ivan Tuk zamjenik gradonačelnika Novoga Marofa i Zvonimir Puškadija predsjednik Gradskog vijeća Novoga Marofa, te vodstvo NK Novi Marof i predstavnik Zagrebačke pivovare.