Švicarska tinejdžerica slovačkog porijekla Belinda Bencic svladala je najbolju tenisačicu svijeta Serenu Williams s 3-6, 7-5, 6-4 u polufinalu turnira WTA Premier serije u Torontu i igrat će za naslov protiv Rumunjke Simone Halep.

“Nemoguće je opisati kako se osjećam. Bila sam preplavljena emocijama na terenu i jako sam sretna što je onaj moj forhend završio u terenu tako da nije mogla dohvatiti loptu. Bio je to nevjerojatan osjećaj. Nemam riječi”, komentirala je svoju veliku pobjedu 18-godišnja švicarska tenisačica koja je u Torontu stigla na prag najvećeg rezultata u karijeri pobjedivši Serenu Williams u meču prepunom preokreta.

Amerikanka je lakoćom osvojila prvi set, a u drugom se vratila do 5-5 nakon što je zaostajala 3-5, samo da bi od sljedećih osam gemova osvojila samo jedan. Tom serijom je Bencic osvojila drugi set i povela 5-1 u trećem. No, Williams je krenula u novi preokret. Vratila je oba breaka zaostatka, ali je u desetom gemu odlučujućeg seta po sedmi put u meču izgubila servis, a time i mogućnost borbe za svoj četrvti naslov u Torontu. Bio je to tek drugi poraz Serene Williams u ovoj sezoni u 45 dvoboja (43-2). Prije Bencic svladala ju je samo Petra Kvitova u polufinalu turnira u Madridu.

“Svima je valjda jasno da nisam igrala na razini na kojoj bi jedna profesionalna tenisačica trebala igrati. Igrala sam kao amaterka. Imala sam grozan dan. Valjda će na sljedećim turnirima biti bolje”, na sebi svojstven način komentirala je Serena polufinalni poraz od mlade Švicarke, u kojem je odservirala čak 12 dvostrukih pogrešaka.

Belinda Bencic je postala najmlađa pobjednica nad Serenom Williams u posljednjih 11 godina, od završnog WTA turnira 2004. na kojem je tada 17-godišnja Marija Šarapova svladala šest godina stariju Amerikanku.

Za Bencic će nedjeljni finale biti najveći u karijeri, a treći u 2015. Bila je pobjednica Eastbournea, a izgubila je meč za trofej u ‘s-Hertogenboschu. Rumunjka Simona Halep izborila se pobjedom nad Talijankom Sarom Errani (6-4, 6-4) za svoje četvrto finale u ovoj sezoni. Ovogodišnjim naslovima u Shenzhenu, Dubaiju i Indian Wellsu može dodati još jedan, ukupno 12. u karijeri.