Hrvatska tenisačica Ana Konjuh plasirala se u četvrtfinale jakog WTA turnira u Dubaiju, ona je u susretu 3. kola nadigrala osmu nositeljicu, Ruskinju Jelenu Vesninu sa 3-6, 6-4, 7-6 (4) nakon dva i pol sata igre.

Devetnaestogodišnja Konjuh je do pobjede protiv 11 godina starije suparnice stigla iako je propustila čak 14 od 20 “break-lopti”, a nakon što je izgubila prvi set mlada je Dubrovčanka izgubila i servis u prvoj igri drugog seta.

Na samom početku dvoboja Konjuh je propustila tri vezane “break-lopte” da bi potom izgubila i igru na svoj servis. Iako je odmah vratila izgubljeno, Konjuh je u četvrtoj igri ponovno dopustila Vesninoj “break” kojega nije uspjela nadoknaditi iako je u petom gemu imala dvije prilike za novi povratak. Ukupno je Konjuh u prvom setu iskoristila tek jednu od sedam “break-lopti”, dok je iskusna Ruskinja bila mnogo učinkovitija sa dvije od četiri iskorištene prilike za “break”.

Nakon što je Vesnina povela sa 2-0 u drugom setu uslijedilo je najbolje razdoblje igre Konjuh koja je osvojila četiri gema u nizu za vodstvo od 4-2, no do poravnanja u setovima naša je igračica stigla nakon velike drame i niza propuštenih prilika. Naime, kada je servirala za set kod prednosti 5-3 propustila je četiri set-lopte da bi Vesnina iskoristila svoj prvu “break-loptu” za smanjenje na 5-4. U sljedećoj igri Konjuh je ipak uspjela još jednom oduzeti servis Vesninoj iskoristivši treću “break-loptu” u toj igri, odnosno ukupno sedmu set-loptu.

U trećem setu Vesnina je bila ta koja je propustila više prilika. Već u prvoj igri odlučujuće dionice Konjuh je spasila 15-40, a zatim povela sa 3-1. Ipak, Vesnina se vratila i poravnala na 3-3, a Ruskinja je imala i još dvije “break-lopte” za vodstvo od 4-3 koje je Konjuh izvukla odličnim servisima.

O pobjednici je na kraju odlučivao “tie-break” u kojemu je Konjuh povela sa 6-2 i zatim iskoristila treću od četiri vezane meč-lopte.

U četvrtfinalu će Konjuh igrati protiv pobjednice susreta između prve nositeljice Njemice Angelique Kerber i olimpijske pobjednice Portorikanke Monice Puig.