Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u četvrtfinale Wimbledona, bolji od njega je u susretu 4. kola bio treći nositelj, Britanac Andy Murray sa 7-6 (9), 6-4, 5-7, 6-4 nakon više od tri sata igre.

Karlović niti u šestom međusobnom dvoboju nije uspio ostvariti prvu pobjedu protiv Murraya, a drugi su se put susreti u Wimbledonu i oba je puta Murray slavio nakon četiri seta.

Britanac, pobjednik Wimbledona iz 2013. godine, odigrao izvanredan meč tijekom kojega je napravio samo devet neprisiljenih pogrešaka.

Prvi set uvelike je odredio daljnji tijek dvoboja, Murray je stalno prijetio oduzimanjem servisa Karloviću, ali naš se igrač uvijek uspijevao izvući i dovesti ga do “tie-breaka”. Murray je prije 13. igre propustio četiri set-lopte, jednu kod 5-4 (Karlović je zabio as), te tri vezane kod 6-5. Tada se Karlović izvukao pogodivši smeš, pa servis-winner iz drugog servisa i potom tri asa. U odlučujućoj igri prvi je do “mini-breaka” stigao Karlović, ali ga nije uspio zadržati da bi pogreškom na mreži kod rezultata 5-5 ponudio petu set-loptu Murrayu, prvu na njegov servis. No, tada je Karlović sjajno pogodio forhend retern i time opasno poljuljao živce Murrayu. Nažalost, nakon što je spasio još jednu, šestu set-loptu, Karlović je kod reultata 7-7 promašio još jedan volej kojim je mogao doći do svoje prve set-lopte, te ponudio sedmu priliku Murrayu za rješenje prve dionice igre, a ovaj je to i iskoristio.

Takav gubitak prvog seta odrazio se i na početak drugog u kojemu je Karlović izgubio servis odmah u prvoj igri. U nastavku te dionice igre Karlović nije bio niti blizu vraćanju izgubljenog, jer je u pet Murrayevih servis-gemova osvojio samo četiri poena.

U trećem setu prvi je priliku za “break” imao Karlović, ali je kod vodstva 2-1 imao “zicer” forhend na mreži, no pogodio je Murraya u reket i dopustio mu da se izvuče. Kod 3-3 Karlović je izvukao 15-40, da bi kod svog vodstva od 6-5 vezao nekoliko odličnih poena na reternu, te napravio “break” za set. Na set-loptu je pogodio retern na samu osnovnu liniju, te je Murray svoj sljedeći udarac poslao u aut.

Ključni gem četvrtog seta dogodio se kod rezultata 3-3. Tada je Karlović pri rezultatu 30-30 zapucao volej u mrežu, da bi u sljedećem poenu još jedan volej poslao za malo u aut i time izgubio servis. Odmah u sljedećoj igri imao je dvije prilike za “re-break”, a nakon što ih nije iskoristio bilo je jasno da više nema izgleda za povratak u meč.

Karlović je dvoboj okončao sa 75 “winnera”, od kojih je 29 bilo aseva, ali je napravio i 32 neprisiljene pogreške od kojih su većina bile skupi promašaji na mreži.